Zamknij

"Loki" - czy serial Marvela zapowiada powrót Thanosa do MCU?

23.06.2021 15:39

Czy w serialu "Loki" pojawiła się sugestia dotycząca powrotu Thanosa do MCU? Wiele na to wskazuje, ale co oznacza dla całego kinowego świata?

Loki - Tom Hiddleston - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiał prasowy

W drugim odcinku serialu "Loki" pojawiła się wskazówka, sugerująca, że Thanos mógł nie powiedzieć jeszcze ostatniego słowa w kinowym uniwersum Marvela. Czy Szalony Tytan powróci dzięki wydarzeniom z produkcji Disney+?

"Loki" - Thanos wróci w filmach Marvela?

Fabuła serialu opowiada o losach alternatywnej wersji Lokiego z przeszłości, który zostaje schwytany przez temporalną agencję TVA i zwerbowany do pomocy przy intrygującym śledztwie. Ktoś atakuje agentów organizacji i kradnie jej technologię, by przeprowadzić atak na linię czasową, której broni TVA. Tym kimś okazuje się inna wersja Lokiego - jego żeński odpowiednik. 

Pod koniec drugiego odcinka pojawia się scena, w której plan granej przez Sophię Di Martino bohaterki wchodzi w życie i linia czasu zostaje zbombardowana. Tym samym powstaje multiwersum. Cele ataku są bardzo konkretne i ściśle powiązane z MCU, bo widzimy, że do wybuchów doszło między innymi na żywej planecie Ego, na Vormirze oraz Tytanie - rodzinnym domu Thanosa.

Co ciekawe, wybuch na księżycu Saturna miał miejsce w roku 1982, a więc kilka dekad przed wydarzeniami filmowymi, ukazującymi Thanosa w roli kosmicznego watażki, szukającego Kamieni Nieskończoności. Zdaniem Brentona Stewarta z portalu CBR, ten szczegół może świadczyć o tym, że w przyszłości zobaczymy alternatywną wersję Thanosa, który podobnie jak Loki powróci na łono MCU.

Trudno powiedzieć czy w takim przypadku Thanos będzie nadal szaleńcem realizującym swój plan wybicia połowy wszystkich istoty żywych we wszechświecie, czy może z racji ingerencji w linię czasową przejdzie zupełnie inną drogę. Istnieje jednak spora szansa, że spełni się życzenie wielu fanów MCU i Szalony Tytan rzeczywiście pojawi się ponownie w którymś tytule Marvel Studios.

Nie musi się to wcale wydarzyć w serialu "Loki", ani jednym z filmów Marvela. Niebawem zadebiutuje przecież animacja, która będzie idealnym miejscem do zgłębiania wszelkiego rodzaju alternatywnych losów dobrze znanych bohaterów. Mowa o serialu "What If…?", który trafi na Disney+ już w sierpniu 2021 roku.

"Loki" - kiedy premiera kolejnego odcinka serialu?

Nowe odcinki "Lokiego" są emitowane na platformie Disney+ co środę. Trzeci trafił na serwis 23 czerwca 2021 roku. W produkcji reżyserowanej przez Kate Herron wystąpili Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sohia Di Martino, MaGugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Richard E. Grant, Sasha Lane i Eugene Cordero. Platforma Disney+ wciąż nie jest dostępna w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR