Zamknij

Gwiazda "Gry o tron" zagra w nowym serialu HBO o jednej z największych afer w historii USA

30.04.2021 09:24
Lena Headey hbo
fot. Gilbert Flores/Broadimage/EAST NEWS

Lena Headey, znana powszechnie jako Cersei z "Gry o tron", zagra jedną z głównych ról w nowym serialu HBO. Produkcja opowie o słynnej aferze Watergate. 

Lena Headey, która za rolę Cersei Lannister w "Grze o tron" była pięciokrotnie nominowana do nagrody Emmy, powraca na łono HBO. W nowym serialu stacji zagra jedną z głównych ról, obok takich gwiazd jak Woody Harrelson ("Detektyw") i Justin Theroux ("Pozostawieni"). Produkcja skupi się na mózgach operacji przeprowadzanej przez tajnych agentów Nixona w kompleksie Watergate.

Lena Headey w nowym serialu HBO o aferze Watergate. W kogo się wcieli?

Nowy serial HBO będzie nosił tytuł "The White House Plumbers" jak potocznie nazywano agentów Nixona, którzy w 1972 roku włamali się do siedziby Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej w kompleksie Watergate, by założyć podsłuch. Szefem "Hydraulików" był G. Gordon Liddy, który włamanie do Watergate i inne tajne operacje dla administracji Nixona planował wraz z E. Howardem Huntem, byłym agentem CIA.

Rzeczonych organizatorów akcji w Watergate, którzy ostatecznie przyczynili się do upadku Nixona, zagrają Justin Theroux (Liddy) i Woody Harrelson (Hunt). Lena Headey wcieli się w Dorothy Hunt - żonę E. Howarda Hunta, matkę czworga dzieci i agentkę CIA, która starała się trzymać rodzinę razem, jednocześnie wplątując się w katastrofalne działania swojego męża. 

W serialu wystąpi także Domhnall Gleeson ("Czas na miłość"), który zagra rolę Johna Deana - radcy prawnego Białego Domu.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze seriale HBO. 10 tytułów, które powinniście obejrzeć - wybór redakcji [LISTA]

"The White House Plumbers": Nowy serial HBO od producentów "Figurantki"

Serial "The White House Plumbers" będzie częściowo oparty na ogólnodostępnych aktach sprawy, a częściowo na książce "Integrity: Good People, Bad Choices, and Life Lessons from the White House", której autorami są Egil i Matthew Krogh. Produkcja będzie serialem limitowanym składającym się z pięciu części. Za projekt odpowiadają producenci wykonawczy "Figurantki", jednego z najlepszych seriali politycznych w historii HBO. Alex Gregory i Peter Huyck napiszą też scenariusz "The White House Plumbers", zaś David Mandel zajmie się reżyserią. Nowy serial będzie koprodukcją HBO i Wiip. Data jego premiery nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Deadline

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.