Zamknij

„Książęta”: Netflix prezentuje pierwsze minuty 2. sezonu hitu LGBTQ+. Kiedy premiera?

03.10.2022 17:47

„Książęta” powracają. Netflix właśnie podzielił się klipem z pierwszymi scenami 2. sezonu hitu o tematyce LGBTQ+, „Young Royals”. Kiedy premiera nowych odcinków szwedzkiego serialu?

Książęta - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Książęta” (org. „Young Royals”) to szwedzki serial dramatyczny Netflixa, którego premiera przypadła na lipiec 2021 roku. Produkcja przygląda się losom niechętnego następcy szwedzkiego tronu. Gdy w wyniku niefortunnego wypadku ginie następca tronu, starszy brat głównego bohatera, Wilhelm jest zdruzgotany. Nie tylko dlatego, że stracił najlepszego przyjaciela w postaci brata, ale też dlatego, że nie jest gotowy, aby zostać w przyszłości głową państwa. Nie jest gotowy na odpowiedzialność, związaną z takim stanowiskiem. Na domiar złego – Wilhelm i jego nowy chłopak, Simon – zostają wyoutowani przed całym krajem, gdy intymne nagrania z ich udziałem trafiają do sieci. Rozpętuje się burza, która zaważy nie tylko na prywatnych losach obu chłopaków, ale także może rzutować na cały system szwedzkiej monarchii. Wszyscy bohaterowie zostają postawieni w sytuacji niemożliwej, a nowe odcinki pokażą, jak poradzili sobie z problemami, które na nich spadły.

„Książęta”, sezon 2 – scena otwierająca

Na kanale YouTube amerykańskiego oddziału Netflixa trafił właśnie pierwszy klip, zapowiadający nowe odcinki serialu. Zamiast zwiastuna, zaprezentowano nam pierwsze cztery minuty nowego sezonu. Materiał prezentuje się następująco:

„Książęta” – twórcy i obsada

Lisa Ambjörn, Lars Beckung, i Camilla Holter pozostają twórcami i showrunnerami serialu, a na ekranie ponownie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Edvin Ryding, Omar Rudberg, Pernilla August, Malte Gårdinger czy Frida Argento.

loader

„Książęta”, sezon 2 – kiedy premiera?

Premiera nowych odcinków serialu przewidziana jest na 1 listopada 2022.

Czytaj także: “Uśmiechnij się”, czyli odrobiona lekcja horroru. Oceniamy debiut Parkera Finna [RECENZJA]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET