Zamknij

„Kroniki Seinfelda”: kultowy serial komediowy również trafi na Netflixa [DATA PREMIERY]

02.09.2021 16:59

„Kroniki Seinfelda” to kultowy amerykański sitcom, wielokrotnie wspominany na jednym oddechu wraz „Przyjaciółmi” jako jeden z najlepszych seriali komediowych. Teraz wreszcie zawita na platformę streamingową Netflix. Kiedy premiera?

Jerry Before Seinfeld - kadr z programu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kroniki Seinfelda” (org. „Seinfeld”) to amerykański serial komediowy, emitowany w latach 1990-1998. Opowiada o grupie przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku i przeżywają różnego rodzaju perypetie miłosne i związane z pracą. Brzmi znajomo? Serial znacznie różni się od kultowych „Przyjaciół” a fani sitcomów od lat spierają się, który z seriali jest lepszy. Jeśli nie widzieliście jeszcze „Seinfelda”, wreszcie będzie okazja przekonać się, dlaczego jego fani tak zażarcie bronią swojej ulubionej produkcji.

Głównym bohaterem serialu jest komikm Jerry Seinfeld, który w formie stand-upu komentuje codzienne wydarzenia z życia swojego i grupy znajomych. Produkcja nie tylko cieszy się popularnością wśród widzów. Zyskała też uznanie krytyków, którzy nagrodzili ją licznymi prestiżowymi nagrodami. „Kroniki Seinfelda” mają na swoim koncie m.in. 3 Złote Globy (oraz 12 kolejnych nominacji), 10 nagród Emmy (oraz ponad 50 kolejnych nominacji), a także cztery statuetki People’s Choice Awardsa dla „ulubionego serialu komediowego” publiczności.

„Kroniki Seinfelda” na Netflix – zwiastun

W ramach ogłoszenia nowości na platformie, Netflix zaprezentował humorystyczny zwiastun, reklamujący „180-odcinkową premierę”. Materiał prezentuje się następująco:

„Kroniki Seinfelda” – twórcy i obsada 

Serial komediowy „Seinfeld” powstał w głowie Jerry’ego Seinfelda i Larry’ego Davida, a na ekranie możemy oglądać takich aktorów i aktorki jak: Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfous, Jason Alexander, Michael Richards, Wayne Knight, Estelle Harris czy Richard Herd.

loader

„Kroniki Seinfelda” na Neflix – kiedy premiera?

Premiera wszystkich 9 sezonów produkcji przewidziana jest już na 1 października na Netflix.

Czytaj także: Nowe seriale komediowe: TOP 10 produkcji, których nie znacie, a powinniście [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix/YouTube