Zamknij

„Królowa“: pierwszy zwiastun serialu Netflixa o drag-queen z Andrzejem Sewerynem [WIDEO]

24.05.2022 11:04

„Królowa” z pierwszym zwiastunem. Najnowszy serial Netflixa z Andrzejem Sewerynem już wkrótce na platformie. Właśnie pojawił się nowy materiał promocyjny. Kiedy premiera?

Królowa - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Królowa” (ang. „Queen”) to najnowsza propozycja polskiego oddziału Netflixa. Czteroodcinkowy serial opowie historię pewnej rodziny ze Śląska, która od lat się nie widziała. Mąż i ojciec wyjechał bowiem przed wieloma laty do Paryża, by tam prowadzić udaną karierę wziętego i uznanego krawca, który po godzinach występuje w lokalnym teatrze, jako słynna drag-queen Lorretta. Kiedy jednak jego była żona znajdzie się w poważnych kłopotach zdrowotnych, okaże się, że mężczyzna może jej pomóc. Przyjeżdża do Polski i próbuje odbudować relację z rodziną. W trakcie pobytu będzie musiał także zmierzyć się z demonami przeszłości i pogodzić się z wydarzeniami, przez które w ogóle wyjechał z miasteczka przed laty.

Królowa to przede wszystkim optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów” – jak czytamy w informacji prasowej Netflixa.

„Królowa” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Królowa” – twórcy i obsada

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki, twórca najlepiej znany z filmu "Ukryta prawda" z Robertem Więckiewiczem i Billem Pullmanem czy seriali "Klangor", "Diagnoza" i "Ultraviolet". Pomysłodawcą serialu jest Arni Olafur Asgeirsson, za scenariusz odpowiadają Kacper Wysocki, Árni Ólafur Ásgeirsson i Ottó Geirborgi. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Andrzej Seweryn, Julia Chętnicka oraz aktorka i piosenkarka Maria Peszek. W pozostałych rolach pojawią się także: Kova Rea, Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona.

Z niedawnych doniesień giganta VOD wiemy także, że w niewielkiej roli wystąpi także Antoni Porowski, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, najlepiej znany z udziału w show Netflixa „Porady Różowej Brygady”. Jego udział zapowiedziano w humorystycznym materiale wideo, który pojawił się w sieci kilka dni temu.

„Królowa” – kiedy premiera?

Premiera czteroodcinkowego serialu planowana jest już na 23 czerwca.

loader

Czytaj także: „Stranger Things 4”: mocniejszy, mroczniejszy i dojrzalszy sezon [RECENZJA]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube