Zamknij

Królowa Elżbieta II miała swój ulubiony serial. Mało kto o tym wiedział

15.09.2022 11:57

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 92 lat. W wyniku śmierci kobiety, wielu twórców i dziennikarzy nie tylko opłakuje monarchinię, ale decyduje się podzielić zabawnymi anegdotkami, związanymi z jej życiem. Jedną z nich jest ta dotycząca ulubionego serialu Królowej. Jaka to produkcja?

Królowa Elżbieta II
fot. Photoshot/REPORTER/East News

Królowa Elżbieta II była fanką filmów i seriali. Niedawno nagłówki magazynów obiegła informacja, że pewnego razu Elżbieta II zrezygnowała z uczestnictwa w prywatnym koncercie Paula McCartneya, gdyż spieszyła się na nowy odcinek serialu Davida Lyncha „Twin Peaks”. 

Królowa Elżbieta II uwielbiała mało znany poza Wielką Brytanią serial komediowy

Teraz dowiadujemy się, jaki był inny ulubiony serial Królowej. Informacją podzielił się dziennikarz magazynu The New Statesman, Phil Jones, który wspomina spotkanie z królową z 2001 roku. Brytyjczyk miał wtedy szansę porozmawiać z królową Elżbietą II w Pałacu Buckingham i wspomina, że było to niezwykłe doświadczenie.

„Rozmawialiśmy bardzo długo, co było dla mnie nieco surrealistyczne. W moim mózgu pojawiała się jedynie jedna myśl: „Ch*lera, rozmawiam z Królową i nie mam bladego pojęcia, co mógłbym jej powiedzieć”.

Przestrach przed rozmową nie trwał zbyt długo, bo następnie Jones zapytał królową o jej ulubiony program telewizyjny.

„Odpowiedziała bez zawahania: „The Kumars at no. 42”. Co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło to fakt, że następnie zaczęła recytować powiedzonka z serialu, w szczególności bohaterki, granej przez wspaniałą Meerę Syal”.

„The Kumars at No. 42” to brytyjski sitcom, emitowany w latach 2001-2006. Opowiadał o losach bohatera, który pragnął zostać uznanym prowadzącym talk-show, ale zapraszał gości do swojego domu, by tam z nimi porozmawiać. Szybko jednak goście wdawali się w ciekawsze i bardziej zażyłe konwersacje z członkami rodziny prowadzącego, co prowadziło do serii gagów i dowcipów, które bawiły widownię. W serialu występowali m.in. Sanjeev Bhaskar i Meera Syal.

Czytaj także: Jak długo potrwa panowanie Karola III? "Jego autorytet nie jest tak duży"

RadioZET.pl/The New Statesmen/Mirror.co.uk

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.