Zamknij

„Krakowskie potwory“: nowy serial Netflixa od twórczyń "1983" i „Watahy“ [ZDJĘCIA]

11.01.2022 13:23

„Krakowskie potwory“ to nowa polska propozycja platformy Netflix od ekipy odpowiedzialnej za sukces serialu HBO „Wataha”. Co już wiemy o produkcji znanej dotychczas jako „Axis Mundi”?

Krakowskie potwory - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Krakowskie potwory“ to nowy polski serial platformy streamingowej Netflix, wcześniej znany jako „Axis Mundi“ (pol. „oś świata“). „Krakowskie potwory“ to dramat z elementami fantasy, przyglądający się losom pewnej studentki medycyny, która odkrywa tajne stowarzyszenie. Jej członkowie, pod przykrywką badań naukowych, tak naprawdę konfrontują się ze światem zjawisk nadprzyrodzonych. Dzięki znajomości z członkami elitarnej grupy Alex poznaje prawdziwe oblicze słowiańskiej mitologii i legend dawnego Krakowa, wchodząc do świata pełnego pradawnych potworów i bóstw. Co więcej – dziewczyna dowie się przerażającej prawdy o tym, co owe legendy i mity przemilczały.

Wedle informacji prasowych Netflix, „Krakowskie potwory” to także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć swoją własną, wewnętrzną życiową siłę.

„Krakowskie potwory” – pierwsze zdjęcia

W sieci zadebiutowały właśnie pierwsze fotografie z serialu. Materiał przedstawiony w mediach społecznościowych Netflixa prezentuje się następująco:

„Krakowskie potwory” – twórcy i obsada

Reżyserkami serialu jest duet: Kasia Adamik i Olga Chajdas. Panie spotkały się wcześniej na planie serialu HBOWataha”, hicie Netflixa „1983” czy pierwszym polskim filmie oryginalnym platformy „Erotica 2022”. Autorkami scenariusza są ośmioodcinkowego serialu są natomiast Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski czy Małgorzata Bela.

loader

„Krakowskie potwory” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery nie jest chwilowo znana, ale biorąc pod uwagę, że w nowym wpisie Netflixa pojawia się sformułowanie „już wiosną”, a z wcześniejszych informacji wiemy, że serial ma zadebiutować w pierwszym kwartale, istnieje duże prawdopodobieństwo, że „Krakowskie potwory” zobaczymy już w marcu.

Czytaj także: „Euforia“: 2. sezon już dostępny na HBO i HBO GO. Zendaya ostrzega, że to serial tylko dla dorosłych

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/Facebook