Zamknij

„Kim jest Anna?“: pełny zwiastun zaskakującego thrillera od twórczyni „Chirurgów“ [WIDEO]

17.01.2022 15:08
Kim jest Anna? - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Kim jest Anna?” szykuje się na kolejny wielki hit Netflixa. Produkcja, bazująca na prawdziwych wydarzeniach, wyszła bowiem spod rąk Shondy Rhymes, twórczyni i producentki takich hitów, jak „Bridgertonowie”, „Chirurdzy” czy „Sposób na morderstwo”. Co już wiemy o nowym serialu? Kiedy premiera?

Kim jest Anna?” (org. „Inventing Anna”) to nowa propozycja studia Shondaland i serial stworzony specjalnie dla Netflixa. Po sukcesie seriali „Bridgertonowie”, „Sposób na morderstwo” czy „Chirurdzy”, Shonda Rhymes sięgnęła bowiem po prawdziwą i zaskakującą historię młodej oszustki, która dzięki sprytowi i inteligencji wkradła się na nowojorskie salony. Opowieść bazuje na reportażu Jessici Pressler „Jak Anna Delvey oszukała nowojorskich imprezowiczów?”, który ukazał się na łamach New York Magazine. 

„Kim jest Anna?” podąży za losami głównej bohaterki i przybliży nam sposoby, w jakie dziewczynie udało się oszukać wszystkich, że jest znaną i uznaną członkinią nowojorskiej elity. Prawdziwą bohaterką „Plotkary”, chciałoby się rzec.

„Kim jest Anna?” – zwiastun

Pełny zwiastun serialu prezentuje się następująco: 

„Kim jest Anna?” – twórcy i obsada

Shonda Rhymes sprawuje pieczę nad nowym serialem w roli producentki i pomysłodawczyni projektu. Za serial odpowiedzialni są zaś scenarzyści: Jess Brownell, Matt Byrne, Abby Ajayi i Nick Nardini. Reżyserami poszczególnych odcinków są zaś: Tom Verica, Daisy Von Scherler Mayer, Ellen Kuras, David Frankel czy Nzingha Stewart.

W głównej roli wystąpiła zaś Julia Garner, jedna z gwiazd hitu „Ozark”. Obok niej na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Anna Chlumsky, Arian Moayed, Katie Lowes, Alexis Floyd, Anders Holm, Anna Deavere Smith, Jeff Perry, Terry Kinney czy Laverne Cox.

„Kim jest Anna?” – kiedy premiera? 

Dziesięcioodcinkowy serial zadebiutuje na platformie Netflix już 11 lutego.

Czytaj także: "Moon Knight": Oscar Isaac i Ethan Hawke w zapowiedzi nowego serialu Marvela [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube