Zamknij

Kathryn Kates nie żyje. Aktorka z serialu "Kroniki Seinfelda" miała 73 lata

26.01.2022 08:17

Zmarła Kathryn Kates - amerykańska aktorka znana z serialu "Kroniki Seinfelda" i filmu "Wszyscy święci z New Jersey". Miała 73 lata. Co było powodem śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

22 stycznia 2022 roku odeszła Kathryn Kates - amerykańska aktorka, która wystąpiła w wielu popularnych serialach i filmach. Miała 73 lata. Co przyczyniło się do jej zgonu?

Kathryn Kates nie żyje

O śmierci Kates poinformował portal Deadline, powołując się na potwierdzenie smutnej wiadomości przez agencję aktorską Headline Talent Agency w oficjalnym oświadczeniu.

Kathryn była naszą klientką od wielu lat i odkąd w zeszłym roku dowiedziała się o nawrocie raka, znacznie się do niej zbliżyliśmy. Zawsze była niesamowicie odważna i mądra, a do każdej roli podchodziła z największą pasją. Będzie nam jej bardzo brakować.

Artystka odeszła na Florydzie. Przyczyną śmierci był rak. Nie podano większej ilości szczegółów.

Kathryn Kates urodziła się w Nowym Jorku. Była córką aktorki Madlyn Cates, która zasłynęła rolą w filmie Mela Brooksa "Producenci". Poszła w ślady matki, udając się do Los Angeles. Była jedną z założycielek The Colony Theatre. Przez 25 lat wraz z kolegami i koleżankami po fachu zajmowała się powoływaniem do życia docenianych sztuk teatralnych. Nie tylko występowała w przedstawieniach, ale również była ich producentką.

Przed kamerą zadebiutowała w latach 80. w filmach "Life of the Party: The Story of Beatrice" oraz "Jinxed!" z 1982 roku. Jej kariera telewizyjno-kinowa nabrała jednak tempa dopiero w kolejnej dekadzie. Kates zaczęła zdobywać rozpoznawalność dzięki udziałowi w takich produkcjach, jak "Matlock", "Teenage Exorcist", "Thunder Alley", "Kroniki Seinfelda", "Hudson Street", "Asylum", "Prawo i porządek: sekcja specjalna" czy "Caroline in the City".

W nowym milenium grała między innymi w "Lizzie McGuire", "Potyczkach Amy", "Pan Am", "Orange Is the New Black", "Lola Versus", "Niezapomnianym", "Feed the Beast", "Uwikłanej", "Prawie i porządku: sekcji specjalnej", "Hunters", czy "Sprawie idealnej". Ostatnią rolą Kathryn Kates była postać Angie DeCarlo w filmie "Wszyscy święci New Jersey" - kinowym prequelu "Rodziny Soprano".

Zostawiła siostrę Mallory, brata Joshuę, szwagierki Sue Ann i Glorię oraz siostrzeńca Bena.

loader

RadioZET.pl/Deadline