Zamknij

Joyce Rebeta-Burditt nie żyje. Twórczyni serialu "Diagnoza morderstwo" miała 83 lata

15.06.2022 07:49

Zmarła Joyce Rebeta-Burditt - pisarka i producentka odpowiedzialna za stworzenie hitu "Diagnoza morderstwo". Miała 83 lata. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/EAST NEWS

2 czerwca 2022 roku odeszła Joyce Rebeta-Burditt. Była amerykańską pisarką, scenarzystką i producentką. Zasłynęła jako twórczyni serialu "Diagnoza morderstwo". Zmarła w wieku 83 lat.

Joyce Rebeta-Burditt nie żyje

O śmierci Rebety-Burditt poinformował portal Deadline.

Nie podano przyczyny jej śmierci.

Joyce Rebeta-Burditt urodziła się w 1938 roku w Clevland w stanie Ohio. Swoją karierę rozpoczęła od napisania książki "The Cracker Factory" z 1977 roku. Powieść o kurze domowej, która trafia do szpitala psychiatrycznego, by wyleczyć się z alkoholizmu, stała się bestsellerem. Pozycja została zainspirowana młodością autorki. Nic więc dziwnego, że 2 lata później doczekała się filmu telewizyjnego, będącego jej adaptacją z Natalie Wood w roli głównej.

Kolejnym krokiem w życiu zawodowym Rebety-Burditt była praca producentki telewizyjnej. W swojej karierze pracowała jako producentka wykonawcza stacji ABC, a także wiceprezeska do spraw komedii w NBC. W 1981 roku napisała kolejną powieść pod tytułem "Triplets". 5 lat później stworzyła scenariusz do filmu telewizyjnego "Pod wpływem" z młodym Keanu Reevesem w jednej z ról.

Przez lata pisała scenariusze do takich produkcji kryminalnych, jak "Matlock", "Detektyw w sutannie", czy "Perry Mason". W 1993 roku powołała do życia własną produkcję - "Diagnoza morderstwo". Serial emitowany na CBS doczekał się 8 sezonów, składających się z ponad 200 odcinków.

W wieku 17 lat poznała swojego przyszłego męża - George'a Burditta, który był scenarzystą serialu "Three’s Company". Mężczyzna zmarł w 2013 roku. Zostawiła trójkę swoich dzieci - artystę Paula Burditta, scenarzystę nagrodzonego Emmy Jacka Burditta oraz byłą szefową Lionsgate Television Ellen Burditt, a także ośmioro wnucząt i siedmioro prawnucząt.

loader

RadioZET.pl/Deadline