Zamknij

"Jetsonowie": urodziny słynnego bohatera. Co twórcy przewidzieli o przyszłości?

01.08.2022 13:33

"Jetsonowie" to kultowy serial z lat 60. XX wieku. 31 lipca 2022 roku urodził się główny bohater - George Jetson. W jaki sposób twórcy serialu przewidzieli przyszłość? Sprawdziliśmy.

Jetsonowie
fot. Universal/Everett Collection/East News

"Jetsonowie": urodziny słynnego bohatera. George Jetson urodził się 31 lipca 2022 roku. Twórcy kultowego serialu z lat 60. XX wieku fantazjowali na temat tego, jak będzie wyglądał w tamtym czasie świat. Co udało się im przewidzieć?

Zobacz także: Będzie 4. sezon serialu "Wataha"? Leszek Lichota odpowiada

"Jetsonowie": urodziny słynnego bohatera. Co twórcy przewidzieli o przyszłości?

"Jetsonowie" to serial, który przedstawiał losy George'a Jetsona, jego żony Jane oraz dwójki dzieci - Judy i Elroya. Akcja serialu rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku. Bohaterowie żyją w świecie, w którym technologia gra pierwsze skrzypce, a do tego znacznie ułatwia ludziom życie. W serialu można zobaczyć sprzątające roboty, latające samochody czy rozbudowaną technologię domową. 

"Jetsonowie" mieli premierę we wrześniu 1963 roku na amerykańskim kanale ABC. Był to czas dużych zmian i odbudowywania świata po wycieńczającej wojnie. To też czas, gdy człowiek zaczął wyruszać na podboje kosmosu. Życie Jetsonów było idealne - George pracował krótko zaledwie kilka razy w tygodniu, jego ukochana żona korzystała z życia, a domem opiekował się robot, Rosie. George przyszedł na świat 31 lipca 2022 roku, a główna akcja serialu rozgrywała się w 2061 roku.

loader

Warto wspomnieć, że serial doczekał się 2. i 3. serii dopiero po 22 latach - wyemitowano je w 1984-1987. Co już na tym etapie przewidzieli twórcy serialu "Jetsonowie"?

  1. Budziki, proszące nas o pobudkę - George miał budzik, który grzecznie przypominał mu, że powinien wstać do pracy. Obecnie mamy możliwość ustawienia budzików również z funkcją mówienia. Wystarczy mieć na smartfonie odpowiednią aplikację.
  2. Roboty - co prawda nie jest powszechne, żeby mieszkańcy Ziemi mieli w swoich domach roboty, pomagające im w codziennych obowiązkach. Co jakiś czas docierają do nas jednak informacje o opracowywaniu coraz to nowszych technologii i pojawianiu się nowych robotów, które być może już niedługo będą pełnić podobną funkcję, jak w "Jetsonach".
  3. Telewizory z płaskim ekranem - obecnie są powszechne i niemal każdy ma taki telewizor w domu. W latach 60. XX wieku odbiorniki wyglądały jednak zupełnie inaczej i przypominały małe, nieporęczne skrzynki.
  4. Odkurzacz z funkcją samodzielnego sprzątania - Jane Jetson miała w swoim domu ogromną pomoc w postaci robota-odkurzacza. Obecnie wiele osób posiada taki w domu, można nim sterować za pomocą aplikacji.
  5. Wideorozmowy - jeszcze pięćdziesiąt lat temu nie do pomyślenia było, że w przyszłości będziemy mogli skorzystać rozmowy z wideo. Obecnie wiele osób właśnie w ten sposób się ze sobą komunikuje. 
  6. Zegarki, które nie tylko mierzą czas - synek George'a Jetsona miał w klasie kolegę, który namiętnie korzystał z smartwatcha i w ten sposób oglądał ulubione bajki. Obecnie możemy korzystać z podobnych zegarków - mierzą nam one sen, aktywność fizyczną, ale też umożliwiają odbieranie telefonów.

Zobacz także"Przeznaczenie: Saga Winx", sezon 2 - kiedy nowe odcinki serialu i czy będzie drugi sezon? [DATA]

RadioZET.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max