Zamknij

Jessica Klein nie żyje. Twórczyni "Beverly Hills, 90210" miała 62 lata

16.08.2022 10:40

Zmarła Jessica Klein - amerykańska producentka i scenarzystka, która pracowała przy takich tytułach, jak "Beverly Hills, 90210" czy "Zielona mila". Miała 62 lata.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

13 sierpnia 2022 roku odeszła Jessica Klein. Była amerykańską producentką i scenarzystką, głównie telewizyjną, ale pracowała również przy produkcji filmów. Zmarła w wieku 62 lat.

Jessica Klein nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Klein za pośrednictwem Facebooka poinformowała jej córka - aktorka Shira Rose.

print screen z Shira Rose/Facebook
fot.

print screen z Shira Rose/Facebook

Moja mama odeszła dziś rano o 8:21. Zmarła w spokoju. Byłyśmy razem. Podzielę się informacjami o pogrzebie i sziwie, kiedy będę znała szczegóły. Ceremonie odbędą się w LA.

Przyczyną śmierci Klein był rak trzustki wykryty przez lekarzy w listopadzie 2021 roku.

Jessica Klein urodziła się 14 marca 1956 roku w Nowym Jorku. Karierę w telewizji zaczęła w roku 1986, kiedy pracowała nad serialem "Capitol". Przełomem w jej drodze zawodowej było dołączenie do grona twórców "Beverly Hills, 90210", nad którym pracowała jako scenarzystka i producentka. Łącznie stworzyła 46 odcinków popularnej produkcji.

Wśród innych seriali stworzonych przez Klein znalazły się między innymi "Przystanek Alaska", "As the World Turns", "Just Deal", "Scout's Safari", "Kompania braci" czy "The Other Kingdom". Ostatnią produkcją, nad którą pracowała, była komedia dla nastolatków "Make It Pop" z 2016 roku. W 1999 roku znalazła się też w ekipie odpowiedzialnej za film "Zielona mila". Od 2019 roku Klein pracowała jako wiceprezeska studia Brat. Była żoną Steve'a Wassermana, również producenta, który zmarł w 1998 roku. Pozostawiła swoją córkę - Shirę Rose. 

RadioZET.pl/Deadline/Facebook