Zamknij

Jerzy Złotnicki nie żyje. Aktor "Klanu" i "M jak miłość" miał 87 lat

26.10.2021 15:38

Jerzy Złotnicki nie żyje. Aktor, znany między innymi z hitów "Miś", "07 zgłoś się" czy popularnego serialu "Klan", odszedł w wieku 87 lat na początku października. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Konstancinie-Jeziornie w kwaterze aktorów.

Jerzy Złotnicki
fot. East News

Jerzy Złotnicki nie żyje. Popularny aktor odszedł 6 października 2021 roku. Informację o jego śmierci podał za pośrednictwem swojej strony internetowej portal filmpolski.pl. Widzowie zapamiętają go przede wszystkim z ról w takich produkcjach jak "Miś" czy "Klan". Aktor grał też w teatrze i podkładał głos w dubbingu.

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Najważniejsze role słynnego aktora [LISTA]

Jerzy Złotnicki nie żyje. Aktor "Klanu" i "M jak miłość" miał 87 lat

Jerzy Złotnicki odszedł w wieku 87 lat. Aktor rozpoczynał karierę pod koniec lat 40. ubiegłego wieku, gdy był jeszcze dzieckiem. Zadebiutował w filmie wojennym o tytule "Ulica Graniczna". W 1956 roku ukończył prestiżowe studia PWST w Krakowie. Swoje życie związał również w wieloma teatrami - grał między innymi w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz w warszawskim Teatrze Syrena. 

Jerzy Złotnicki wystąpił w wielu filmach i serialach, jednak najważniejsze tytuły to: "Dom", "Miś", "Doktor Ewa", "07 zgłoś się" czy "Misja specjalna". W "Klanie" wcielił się w antykwariusza Nowickiego, a natomiast w "M jak miłość" we właściciela mieszkania wynajmowanego przez Zduńskich. Aktor chętnie dubbingował też bajki dla najmłodszych. 

Złotnicki został za swoją pracę nagrodzony w 1986 roku Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 40-lecia PRL. Jerzy Złotnicki został pochowany na cmentarzu parafialnym w Konstancinie-Jeziornie.

RadioZET.plSE.pl