Zamknij

Gwiazda „Beverly Hills 90210” poważnie choruje. „Wydawało mi się, że jestem za młoda”

12.05.2022 10:18
Jennie Garth
fot. screen Instagram jenniegarth

Jennie Garth, gwiazda kultowego serialu „Beverly Hills 90210”, wyznała, że zmaga się z poważną chorobą. Odtwórczyni roli Kelly była zszokowana diagnozą lekarza. Pierwsze, o czym pomyślała, to to, że jest za młoda.

Jennie Garth jest oczywiście znana z roli Kelly z serialu „Beverly Hills 90210”. Szybko zyskała sympatię widzów, głównie nastolatków. W kolejnych latach już nie powtórzyła tak spektakularnego sukcesu. Pojawiła się jeszcze w m.in. „Siostrzyczkach” czy „Melrose Place”. Potem wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami”, a hobbystycznie zajmuje się gotowaniem.

Zobacz także: Gwiazda "90210" cierpi na poważne zaburzenie psychiczne. Pokazała sesję z psychiatrą [WIDEO]

Jennie Garth z Beverly Hills 90210” zmaga się z osteoartrozą

Aktorka odczuła pierwsze niepokojące objawy około trzy lata temu, kiedy miała 47 lat. Skarżyła się na sztywność palców oraz dłoni, a także na ból w kolanach odczuwalny po siedzeniu. W końcu postanowiła opisać lekarzowi, co dokładnie dokucza jej w codziennym funkcjonowaniu.

Jennie Garth skierowano na konsultacje oraz rezonans magnetyczny. Lekarze zdiagnozowali u mniej osteoartrozę – chorobę zwyrodnieniową stawów.

- Wydawało mi się, że jestem za młoda na zwyrodnienie stawów. Kiedy słyszysz osteoartroza, to kojarzysz tę chorobą z osobami starszymi, które nie mogą prowadzić aktywnego trybu życia – mówiła Jennie Garth.

Aktorka pozostała aktywna i nie miała zamiaru się ograniczać z powodu choroby. Zauważyła, że objawy osteoartrozy łagodzi rozciąganie oraz m.in. gra w golfa. Gwiazda uwielbia też długie spacery z psami.

- Nie myślisz w takiej sytuacji o tym, że zwolnisz tempo lub że coś powstrzyma cię od robienia wszystkich rzeczy, jakie robiłeś każdego dnia. [...] Zdecydowanie mnie to nie ogranicza – tłumaczyła.

Przyznała również, że musiało upłynąć nieco czasu, zanim oswoiła się z diagnozą. Dziś nie wstydzi się publicznie mówić, na co choruje i jak sobie radzi. Aktorka uczula, aby nie lekceważyć nawet najmniejszych sygnałów wysyłanych przez organizm. Ciężkie choroby mogą dotknąć nawet całkiem młode osoby.

Jennie Garth zmaga się nie tylko z osteoartrozą. W 2009 roku wyjawiła, że w wieku 30 lat lekarze zdiagnozowali u niej nieszczelną zastawkę serca. Komplikacje mogą pojawić się z wiekiem. Na chorobę serca zmarł zresztą ojciec aktorki.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS