Zamknij

Jason Momoa został zapytany o gwałt w "Grze o tron". Jego reakcja była niespodziewana

04.08.2021 11:40
Jason Momoa
fot. Materiały prasowe HBO Polska

"Gra o tron" jest jednym z najważniejszych seriali wszech czasów. Emisję zakończono w 2019 roku, jednak dyskusje na temat serialu nie znikają. Tym razem za sprawą jednego z aktorów, który w wywiadzie wspomniał scenę gwałtu. Jason Momoa zaskoczył dziennikarza.

Jason Momoa został zapytany o gwałt w "Grze o tron". Serial był emitowany w latach 2011-2019, jednak wciąż budzi ogromne emocje. Jason Momoa udzielił ostatnio wywiadu dla "The New York Times". Aktor wyznał, że jest zmęczony pytaniami o postać, którą grał lata temu w serialu.

Zobacz także: HBO rezygnuje z jednego ze spin-offów "Gry o tron". Planuje jednak dwa kolejne, animowane

Jason Momoa został zapytany o gwałt w "Grze o tron". Jego reakcja była niespodziewana

Jason Momoa wcielił się w "Grze o tron" w Khala Drogo. Jego rola zapadła w pamięć i przyniosła mu jeszcze większą rozpoznawalność. Okazuje się, że dla 42-letniego aktora to już zamknięty rozdział, a co więcej - Momoa nie lubi wspominać pracy na planie. 

Aktor udzielił obszernego wywiadu gazecie "The New York Times", w którym oburzył się na pytanie dziennikarza o przemoc w serialu. Postać, w którą wcielił się Momoa, dokonała gwałtu na innej bohaterce. Momoa przyznał, że jest zmęczony, a przede wszystkim zniesmaczony pytaniami o tę scenę. 

Dziennikarz zadał pytanie, czy Jason Momoa z perspektywy czasu zgodziłby się na zagranie takiej sceny i czy przyjąłby rolę.

To była naprawdę bardzo trudna rzecz do zrobienia. Ale moim zadaniem było zagrać takiego bohatera, choć nie była to fajna i łatwa scena, taka właśnie była ta postać.

Jason Momoa

Co więcej, Jason Momoa zaznaczył, że aktorzy nie odpowiadają za moralność swoich bohaterów - oni tylko odgrywają rolę stworzoną przez pisarzy, scenarzystów i twórców seriali.

"Gra o tron": gdzie oglądać serial?

Serial "Gra o tron" jest wciąż dostępny do obejrzenia na platformie streamingowej HBO GO.

Zobacz także: "Gra o tron": Emilia Clarke chętnie zmieniłaby kluczową scenę z serialu. Którą?

RadioZET.pl/Film.interia.pl

Gra o tron QUIZ
Rozwiąż quiz

QUIZ: Jak dobrze znasz "Grę o tron"?

Gra o tron QUIZ

Na początek coś łatwego: dewizą rodu Lannisterów jest: