Zamknij

Jan Holoubek o rojście, piosence Zauchy, komizmie serialu i kolejnym projekcie dla Netflix [WYWIAD]

22.07.2021 12:54

Jan Holoubek przed premierą "Rojst '97" opowiedział nam o kulisach powstawania jego serialu, pracy z ekipą i aktorami oraz planach na wspólną przyszłość z Netflixem.

Jan Holoubek wywiad
fot. kadr z wideo

Jan Holoubek jest jednym z najbardziej uznanych reżyserów młodego pokolenia, który ma na swoim koncie takie hity jak serial "Rojst" i film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". 7 lipca 2021 roku na platformie Netflix zadebiutował nowy sezon jego mrocznego kryminału o sekretach leżącego na ziemiach odzyskanych osiedla Gronty. "Rojst '97" to zdecydowanie najlepszy polski serial oryginalny Netflixa, który od ponad dwóch tygodni utrzymuje silną pozycję w TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji serwisu. O kulisach jej powstawania Holoubek opowiedział nam jeszcze przed premierą. Zdradził też, jakie projekty dla Netflix ma jeszcze w planach.

ZOBACZ TEŻ: "ROJST '97 - pierwszy naprawdę dobry polski serial Netflixa [RECENZJA]

"Rojst '97": Jan Holoubek o serialu i kolejnych projektach dla Netflix [WYWIAD WIDEO]

Czym właściwie jest "rojst"? Czego Jan Holoubek nie lubi w swoim serialu? Jak pracowało mu się ze swoją partnerką życiową, Magdaleną Różczką? I kto wymyślił postać Adama Miki? Reżyser "Rojst '97" w rozmowie z portalem RadioZET.pl opowiedział o swoich inspiracjach, zainteresowaniu mrocznymi tematami, pracy z aktorami, wyzwaniach, z jakimi mierzyli się charakteryzatorzy i scenografowie, a także o komicznym aspekcie "Rojsta '97" (!). Zdradził też, jaki kolejny projekt przygotowuje wspólnie z Netflixem i odpowiedział na pytanie - czy będzie "Rojst 3"?

ZOBACZ TEŻ: "Rojst '97" – Magdalena Różczka o swojej przełomowej roli [WYWIAD WIDEO]

"Rojst '97" - Gdzie obejrzeć nowy sezon serialu Jana Holoubka?

"Rojst '97" zadebiutował na Netflix 7 lipca 2021 roku. W nowym sezonie do tajemniczego miasteczka przybywa detektyw Anna Jass (Magdalena Różczka), która bada sprawę śmierci nastolatka. Pomaga jej w tym lokalny policjant Adam Mika (Łukasz Simlat), przeszkadzają - wszyscy pozostali. W sprawę mieszają się też główni bohaterowie poprzedniego sezonu - Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) i Teresa Zarzycka (Zofia Wichłacz). Jakie sekrety lasu na Grontach wyjdą na jaw tym razem? Wszystkie odcinki "Rojsta" i "Rojsta '97" są dostępne na Netflix.

RadioZET.pl