Zamknij

Jack Ging nie żyje. Aktor z "Drużyny A" miał 90 lat

13.09.2022 08:09

Zmarł Jack Ging - amerykański aktor filmowy i telewizyjny znany najbardziej z kultowego serialu "Drużyna A". Miał 90 lat. Co było przyczyną śmierci?

Intimacy - Jack Ging, Joan Blackman - kadr z filmu
fot. Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS

9 września 2022 roku odszedł Jack Ging. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Widzowie zapamiętali go dzięki rolom w takich produkcjach, jak "Drużyna A", "Mściciel" czy "Tales of Wells Fargo". Zmarł w wieku 90 lat.

Jack Ging nie żyje

Jak podaje Deadline, aktor odszedł w swoim domu w kalifornijskim mieście La Quinta. Nie podano przyczyny jego zgonu.

Jack Ging urodził się 30 listopada 1931 roku w Alva w stanie Oklahoma. Uczęszczał do St. Michael's. Zanim rozpoczął karierę aktorską, 4 lata służył armii amerykańskiej, a konkretnie w piechocie morskiej. W latach 50. grał w futbol amerykański na University of Oklahoma.

Przed kamerami zadebiutował w roku 1958 w serialu "The Rough Riders". W tym samym czasie wystąpił w swoim pierwszym filmie - komedii "Awantura w Putman's Landing". W kolejnych latach Ging grał w takich produkcjach, jak "Mackenzie's Raiders", "Poszukiwany: żywy lub martwy", "Men Into Space", "Black Saddle", "The Man and the Challenge", "Bat Masterson", "This Man Dawson", "Strefa mroku", czy "Alfred Hitchcock przedstawia".

Przełomem w karierze aktorskiej był występ w serialu "Tales of Wells Fargo", w którym Ging wcielił się w Beau McClouda, grając w 14 odcinkach produkcji. W kolejnych latach widzowie mogli go zobaczyć między innymi w tytułach "Perry Mason", "Doktor Kildare", "The Eleventh Hour", "Intimacy", "Gunsmoke", "Bonanza", "Powieście go wysoko", "Hawaii 5-0", "Zagraj dla mnie Misty", "Lassie", "Komisarz Ironside", "Mission: Impossible", "Mściciel", "Wążżżż", "The F.B.I.", czy "Tam, gdzie rośnie czerwona paproć".

Kolejnym znanym tytułem z udziałem aktora był słynny serial z lat 70. "Mannix", w którym wcielał się w porucznika Dana Ivesa. Ponadto grał w takich produkcjach, jak "Petrocelli", "Sierżant Anderson", "The Six Million Dollar Man", "The Bionic Woman", "Kolejny mężczyzna, kolejna kobieta", "Fantasy Island", "Starsky i Hutch", "Dear Detective", "Barnaby Jones", "Państwo Hart", "Wichry wojny", "Domek na prerii", "Hardcastle i McCormick", czy "Riptide".

W 1983 roku wystąpił w kultowym serialu "Drużyna A" jako generał Harlan "Bull" Fulbright. Wystąpił w 8 odcinkach przygód nieustraszonych najemników. U schyłku swojej kariery aktorskiej Ging zagrał w "Autostradzie do nieba", "Wojnie i pamięci" oraz "P.S.I. Luv U". Ostatnią rolą aktora była postać Dana Mattaya w serialu "Skrzydła" z 1994 roku. Łącznie wystąpił w ponad 110 produkcjach.

W młodym wieku poślubił Katie Ging. Drugą żoną Ginga była Gretchen Graening, która wyszła za niego w 1956 roku. Para doczekała się syna, ale rozstała się po 17 latach związku. W 1978 roku aktor ożenił się z Sharon Ramona Thompson. Doczekali się dwóch córek.

loader

RadioZET.pl/Deadline