Zamknij

Isabella Damla Guvenilir - dziecięca gwiazda tureckich telenoweli. Jaka jest jej historia?

30.03.2021 14:38

Isabella Damla Guvenilir to dziecięca gwiazda tureckich telenoweli. Polscy widzowie kojarzą ją z serialami "Elif" oraz "Promyk nadziei". Kim jest prywatnie? Sprawdziliśmy.

Elif
fot. Materiały prasowe TVP

Isabella Damla Guvenilir - dziecięca gwiazda tureckich telenoweli. Isabella otrzymała pierwszą rolę, gdy była małą dziewczynką. Wcieliła się w rezolutną Elif w telenoweli o tym samym tytule. Dziewczynce stale się coś przytrafia, a widzowie z zaangażowaniem śledzą, czy uda się jej przekonać wszystkie przeciwności losu. Kim jest Isabella Damla Guvenilir i jaka jest jej historia?

Zobacz także: Ula z "Klanu" - jak się zmieniła i czym się zajmuje przyjaciółka Oli Lubicz? [WIDEO]

Isabella Damla Guvenilir - dziecięca gwiazda telenoweli "Elif" i "Promyk nadziei". Kim jest?

Isabella Damla Guvenilir jest młodą aktorką. Urodziła się w Nowym Jorku, jednak prawie całe życie spędziła w Turcji. Aktorka od lat grywa w popularnych telenowelach - w Polsce emitowano "Elif" i "Promyk nadziei" - oba seriale opowiadają o losach porzuconego dziecka.

Guvenilir ma obecnie 12 lat. Na świat przyszła 11 stycznia 2009 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej ojciec jest kapitanem jachtowym, natomiast mama prowadzi własną restaurację. Serialowa Elif ma młodszą siostrę. Jej rodzice, choć dumni z córki, uważają, że ze względu na karierę nie powinna zaniedbywać szkoły, dlatego 12-letnia aktorka wciąż się uczy. Jej pasją jest również muzyka.

Isabella Damla Guvenilir prowadzi też konto na YouTube, które jest chętnie oglądane przez nastolatki z Turcji. Na ten moment nie wiemy, czy Isabella planuje rozwijać się w kierunku aktorstwa. Pewne jest, że jej praca została nagrodzona dwoma prestiżowymi nagrodami Latina TV Turkish Awards

loader

"Elif" i "Promyk nadziei": gdzie oglądać?

"Elif" i "Promyk nadziei" to seriale emitowane przez Telewizję Polską. "Elif" można oglądać od poniedziałku do piątku po godzinie 14.00 na TVP1, natomiast "Promyk nadziei" jest emitowany również od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15 na antenie TVP2.

Zobacz także: "Na dobre i na złe": Katarzyna Dąbrowska wróci do serialu! Co czeka jej bohaterkę?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl