Zamknij

"Ironheart": w serialu Marvela wystąpi dwójka niebinarnych aktorów. W kogo się wcielą?

12.08.2022 11:56

"Ironheart" to nowy serial Marvela, do którego trwają zdjęcia. Według najnowszych informacji w obsadzie pojawi się dwójka niebinarnych aktorów. W kogo wcielą się Zoe Terakes i Jaren Kyei Merrell? 

Zoe Terakes i Shea Couleé
fot. Zoe Terakes/Twitter, Shea Couleé/Twitter

Do obsady "Ironheart" - nadchodzącego serialu Marvela, dołączyła aż dwójka niebinarnych aktorów. Oprócz Jaren Kyei Merrell w produkcji MCU zobaczymy również Zoe Terakes.

"Ironheart": Zoe Terakes i Jaren Kyei Merrell w nowym serialu Marvela

Obecnie trwa IV Faza MCU, która jest prologiem do Fazy V, która wieńczyć będzie tak zwaną rozgrywającą się obecnie Multiverse Sagę. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zadebiutowało wiele nowych postaci. Wśród nich są następcy oryginalnych członków Avengers. Należeć będzie do nich Riri Williams, czyli Ironeart - genialna młoda dziewczyna, która zainspirowana osiągnięciami Tony'ego Starka, skonstruuje sobie własną zbroję, by walczyć ze złem.

Jak podaje Deadline, najnowszym nabytkiem w obsadzie "Ironhart" jest Zoe Terakes. Niebinarny aktor nie jest pierwszą osobą LGBTQ+, która wystąpi w nadchodzącym serialu. Kilka tygodni wcześniej pojawiła się informacja, że w produkcji zagra również Jaren Kyei Merrel - też osoba niebinarna. Na razie nie wiadomo w kogo wcielą się Terakes i Merrel.

Na Twitterze Terakesa pojawił się post, potwierdzający doniesienia portalu.

Niewiarygodnie ekscytujące. To dla trans facetów i dziewcząt oraz osób niebinarnych. Tyle miłości.

Terakes jest niebinarną osobą trans, posługującą się zaimkami w licznie mnogiej lub w rodzaju męskim. Rozpoczął karierę aktorską w wieku 19 lat. Grał w takich produkcjach, jak "Dziewięcioro nieznajomych", "Ellie & Abbie", "Are You Still Watching?" czy "Her Own Music".

Jaren Kyei Merrel jest niebinarnyn_ aktor_, muzyk_, podcaster_ i drag queen. Podczas występów drag posługuje się imieniem Shea Couleé. Ma w dorobku role w takich tytułach, jak "You're So Talented", "Lipstick City", "Nubia Amplified: The Series", "Finesse" i "RuPaul's Drag Race All Stars". Będzie nie tylko pierwszą osobą niebinarną w produkcjach Marvela, ale również pierwsz_ przedstawiciel_czarnoskórych osób queer. Wygląda więc na to, że Marvel Studios robi kolejny krok w stronę inkluzywności.

"Ironheart": kiedy premiera?

W tytułową bohaterkę wcieli się Dominique Thorne. Zanim postać otrzyma własny serial, zadebiutuje w nadchodzącym filmie "Black Panther: Wakanda Forever". Reżyserkami serialu są Sam Bailey oraz Angela Barnes. Bailey odpowiedzialna za serial "Brown Girls" jest znana również z produkcji "Drodzy biali!" i "You're So Talented". Barnes oprócz dostępnych na Netflix "Nastoletnich łowczyń nagród", ma na koncie pracę przy "Mythic Quest", "Blindspotting" i "Atlancie". 

Oprócz Thorne w obsadzie serialu znajduje się Anthony Ramos, który według przecieków z planu zdjęciowego wcieli się w Parkera Robbinsa znanego jako Hood - złoczyńcę z komiksów Marvela. "Ironheart" trafi na platformę Disney+ jesienią 2023 roku. Riri zadebiutuje w filmie "Black Panther: Wakanda Forever", który ukaże się już 11 listopada 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Twitter

asd