Zamknij

"Ironheart": nowy serial Marvela ma już reżyserki. Kiedy premiera na Disney+?

Sergiusz Kurczuk
12.04.2022 11:21
Wakanda Forever - Dominique Thorn - zdjęcie z planu filmu Marvela
fot. Backgrid/East News

"Iron Heart" - serial Marvela o następczyni Iron Mana jest krok bliżej od realizacji. Twórcy serialu znaleźli reżyserki, które odpowiedzą za historię Riri Williams.

Według najnowszych informacji serial "Ironheart" - jedna z nadchodzących produkcji Marvel Studios, znalazł reżyserki. Za tytuł odpowiedzą twórcy seriali "Brown Girls" i "Nastoletnie łowczynie nagród".

"Ironheart": kto wyreżyseruje nowy serial Marvela?

Od roku 2021 MCU to nie tylko kinowe hity, ale również produkcje w odcinkach dostępne na platformie Disney+. Do tej pory odbyły się premiery kilku seriali rozgrywających się w kinowym uniwersum Marvela - "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier", "Loki", "Hawkeye" i "Moon Knight". W przygotowaniu jest jednak kilka kolejnych tytułów.

Wśród nich znajduje się "Ironheart" - solowe przygody Riri Williams - nastoletniej, czarnoskórej następczyni Iron Mana. W postać wcieli się Dominique Thorne. Zanim bohaterka otrzyma własny serial, zadebiutuje w nadchodzącym filmie "Black Panther: Wakanda Forever". Jak podaje Collider, producenci z Marvel Studios znaleźli reżyserki "Ironheart". Zostały nimi Sam Bailey oraz Angela Barnes. Bailey odpowiedzialna za serial "Brown Girls" jest znana również z produkcji "Drodzy biali!" i "You're So Talented". Barnes oprócz dostępnych na Netflix "Nastoletnich łowczyń nagród", ma na koncie pracę przy "Mythic Quest", "Blindspotting" i "Atlancie". 

Serial "Ironheart" wyprodukuje między innymi Proximity - firma Ryana Cooglera - reżysera serii "Black Panther". Oprócz samego filmowca producentami wykonawczymi nadchodzącego tytułu zostali Zinzi Coogler, Sev Ohanian i Chinaka Hodge, która odpowie również za scenariusz. Z ramienia Marvel Studios serial wyprodukują Kevin Feige, Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Brad Winderbaum oraz Zoie Nagelhout.

Ironheart została powołana do życia przez Briana Michaela Bendisa i Mike'a Deodato na kartach serii komiksowej "Invincible Iron Man" z 2016 roku. Genialna nastolatka sama stworzyła zbroję inspirowaną osiągnięciem Iron Mana. W tym czasie Tony Stark przebywał w śpiączce. Mentorem Riri został hologram superbohatera oparty na jego wzorcu myślowym.

"Ironheart": kiedy premiera na Disney+?

Oprócz Thorne w obsadzie serialu znajduje się Anthony Ramos, który ma zagrać jedną z głównych ról. Na razie nie wiadomo w jakim stopniu "Ironheart" będzie bazować na przygodach odpowiedniczki z komiksów Marvela. Nie zdradzono też daty premiery produkcji. Pewne jest tylko, że serial trafi na platformę Disney+, a Riri zadebiutuje w filmie "Black Panther: Wakanda Forever", który ukaże się już 11 listopada 2022 roku. Serwis będzie dostępny w Polsce w połowie czerwca 2022 roku.

RadioZET.pl/Collider

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET