Zamknij

"House of Dragon": Dwie młode aktorki w obsadzie. Ich role zdradzają nowe szczegóły serialu

07.07.2021 13:38

Do obsady "House of Dragon" dołączyły 20-letnia Milly Alcock oraz 18-letnia Emily Carey. To, kogo zagrają w prequelu "Gry o tron", sporo mówi nam o treści nadchodzącego serialu.

House of Dragon oficjalne zdjęcia
fot. Album Online/East News

Zdjęcia do "House of Dragon" trwają, co mogliśmy już podziwiać na pierwszych zdjęciach z planu. Tymczasem do obsady dołączyły dwie nowe, młodziutkie aktorki, których role zwiastują powrót do jeszcze wcześniejszych czasów w historii rodu Targaryenów.

"House of Dragon": Dwie nowe aktorki w obsadzie. Kogo zagrają?

W pierwszym (i jak na razie jedynym) prequelu "Gry o tron" zobaczymy Milly Alcock ("Rachunek sumienia") i Emily Carey ("Wonder Woman", "Tomb Raider"). Pierwsza z nich wcieli się w młodszą wersję księżniczki Rhaenyry Targaryen - pierworodnej córki króla, w której żyłach płynie czysta valyriańska krew. Dorosłą Rhaenyrę gra Emma D'Arcy ("Wanderlust").

Druga z aktorek, która w wieku zaledwie 18 lat ma już na swoim koncie role młodej Wonder Woman i młodej Lary Croft, tym razem wcieli się w młodą Alicent Hightower - córkę namiestnika króla, nazywaną najpiękniejszą kobietą w Siedmiu Królestwach. Starszą wersję bohaterki kreować będzie Olivia Cooke ("Sound of Metal").

Zarówno Alcock, jak i Carey, ogłoszono jako powracające członkinie obsady, które będą pojawiać się w każdym odcinku serialu. A to oznacza, że "House of Dragon" będzie wypełniony licznymi retrospekcjami. Przeszłość bohaterek będzie pełniła zatem znaczące miejsce w fabule nowego serialu HBO.

loader

Zobacz także

"House of Dragon" - Kiedy premiera na HBO?

"House of Dragon" to pierwszy z wielu zapowiadanych prequeli słynnej "Gry o tron" na podstawie książek George'a R.R. Martina. Pisarz jest jednym z producentów wykonawczych, podobnie jak Ryan Condal i Miguel Sapochonik, którzy pełnią też role showrunnerów. Condal dodatkowo napisał scenariusz pilotażowego odcinka, a Sapochonik wyreżyseruje kilka epizodów. Prócz weterana "Gry o tron", nowy serial HBO reżyserować będą także Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel. Muzykę napisze stały współpracownik HBO - Ramin Djawadi.

Na pierwszy sezon "House of Dragon" będzie składać się z 10 odcinków. W głównych rolach wystąpią Matt Smith, Paddy Considine, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno oraz wspomniane już Olivia Cooke i Emma D’Arcy. Zdjęcia wystartowały w grudniu 2020. Premiera "House of Dragon" została zapowiedziana na 2022 rok.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter