Zamknij

„Heartstopper“: Netflix prezentuje pierwszy teaser adaptacji słynnego komiksu LGBTQ+ [WIDEO]

Michał Kaczoń
16.03.2022 15:06

„Heartstopper“: Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun adaptacji bestsellerowej serii komiksów o tematyce LGBTQ+. Co już wiemy o nowym serialu giganta VOD? Kiedy premiera?

Heartstopper - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Hearststopper” Netflixa to adaptacja słynnego i uwielbianego przez czytelników komiksu o tym samym tytule. Seria, która zadebiutowała jako komiks internetowy w 2018 roku, rozrosła się do trzech tomów wydanych fizycznie i zyskała rzeszę oddanych fanów.

„Heartstopper” opowiada historię młodzieńczej miłości i odkrywania samego siebie. Podążamy w niej za Charliem, który zakochuje się w swoim koledze, nie wiedząc jednak, czy ten podziela jego uczucia i czy w ogóle jest członkiem społeczności LGBTQ+. Relacja chłopców będzie obfitować w urokliwe momenty niepewności i prób wzajemnego zrozumienia, a z historii bić będzie serce wolności i akceptacji.

„Heartstopper” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy, teaserowy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Heartstopper” – twórcy i obsada

Twórcami i showrunnerami nowego serialu są Patrick Walterd i autorka oryginalnego komiksu Alice Oseman, która została poproszona o zaadaptowanie na wielki ekran własnej powieści graficznej. Reżyserem serialu został Euros Lyn, najlepiej znany ze współpracy przy słynnym serialu BBC „Doctor Who”.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Joe Locke jako Charlie Spring, Kit Connor w roli Nicka Nelsona, a także: Yasmin Finney (Elle Argent), William Gao (Tao Xu), Corinna Brown (Tara Jones) oraz Kizzy Edgell (Darcy Olsson). Wiadomo także, że w obsadzie znaleźli się także: Cormac Hyde-Corrin, Sebastian Croft, Tobie Donovan i Rhea Norwood.

loader

„Heartstopper” – kiedy premiera? 

Premiera ośmioodcinkowego sezonu przewidziana jest już na 22 kwietnia.

Czytaj także: SXSW 2022: kontrowersyjna decyzja Jury amerykańskiego festiwalu filmowego. Nagrodzili rosyjski film

RadioZet.pl/Attitude.co.uk/materiały prasowe Netflix

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET