Zamknij

„Heartstopper”: Netflix prezentuje pełny zwiastun urokliwej adaptacji słynnego komiksu [WIDEO]

Michał Kaczoń
13.04.2022 15:32

„Heartstopper” nadchodzi. W sieci pojawił się pełny zwiastun adaptacji słynnego komiksu o romansie dwóch licealistów. Kiedy premiera?

Heartstopper - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Heartstopper” to nowy serial Netflixa, podejmujący tematykę LGBTQ+. Produkcja jest adaptacją bestsellerowej serii komiksów autorstwa Alice Oseman, która cieszy się wielką popularnością wśród fanów. Dotychczas wydano cztery tomy opowieści o romansie Charliego i Nicka. 

Powieść obrazkową Oseman chwalono za subtelne podejście do tematu i fakt, że relacja bohaterów obfituje w urokliwe momenty niepewności i prób wzajemnego zrozumienia, a z historii bije moc wolności i akceptacji. Wszystko wskazuje na to, że serial może wywoływać podobne odczucia widzów.

„Heartstopper”: pełny zwiastun serialu Netflixa

W sieci zadebiutował właśnie pełnoprawny zwiastun nowego serialu Netflixa. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Heartstopper” – twórcy i obsada

Twórcami i showrunnerami nowego serialu są Patrick Walterd i autorka oryginalnego komiksu Alice Oseman, która została poproszona o zaadaptowanie na wielki ekran własnej powieści graficznej. Reżyserem serialu został Euros Lyn, najlepiej znany ze współpracy przy słynnym serialu BBC „Doctor Who”.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Joe Locke jako Charlie Spring, Kit Connor w roli Nicka Nelsona, a także: Yasmin Finney (Elle Argent), William Gao (Tao Xu), Corinna Brown (Tara Jones) oraz Kizzy Edgell (Darcy Olsson). Wiadomo także, że w obsadzie znaleźli się także: Cormac Hyde-Corrin, Sebastian Croft, Tobie Donovan i Rhea Norwood.

loader

„Heartstopper” – kiedy premiera? 

Premiera pierwszego sezonu, składającego się z ośmiu odcinków, zaplanowana jest już na piątek 22 kwietnia na platformie Netflix.

Czytaj także: „Wywiad z wampirem“: teaserowy zwiastun serialu na bazie bestsellerowej powieści [WIDEO]

RadioZET.pl/YouTube/Facebook

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET