"Hawkeye": serial Marvela ma być pełen ducha świąt Bożego Narodzenia

31.08.2021 12:19

Według jednej z producentek serialu Marvela "Hawkeye", tytuł ma mieć wyczuwalny na każdym kroku klimat świąt Bożego Narodzenia. W czym objawi się świąteczny nastrój?

Hawkeye - Hailee Steinfeld i Jeremy Renner - zdjęcie z planu serialu Marvela
fot. Jose Perez / SplashNews.com/East News

Serial "Hawkeye" będzie pierwszą świąteczną produkcją Marvela z prawdziwego zdarzenia. Tak przynajmniej twierdzi jedna z producentek opowieści o członku Avengers i jego podopiecznej.

"Hawkeye": serial Marvela będzie świąteczną produkcją

Już niebawem na Disney+ zadebiutuje kolejna odcinkowa produkcja Marvel Studios. Mowa o serialu "Hawkeye" - tytule, który nie tylko rozwinie strzelającego z łuku tytułowego bohatera, ale wprowadzi również jego następczynię.

W związku ze zbliżającą się premierą "Hawkeye" Trinh Tran - jedna z producentek serialu, udzieliła wywiadu dla TV Guide. Twórczyni opowiedziała o relacji pomiędzy Clintem Bartonem (Jeremy Renner) i Kate Bishop (Hailee Steinfeld) oraz zdradziła, to co podejrzewali fani MCU - fabuła rozegra się w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Kate szuka sposobów na wdrożenie łuczniczych umiejętności w życie. Wtedy wpada na Clinta, który nie ma pojęcia, kim ona jest i tak naprawdę nie rozumie jej obsesji na jego punkcie.

Kate - wielka fanka Hawkeye'a, trafia na swojego idola i prosi o szkolenie z posługiwania się łukiem. Prawdopodobnie Clint będzie początkowo niechętny, ale okoliczności losu zbliżą bohaterów do siebie, dzięki czemu narodzi się między nimi mentorska relacja. W motyw budującej się więzi idealnie wpasowuje się atmosfera świąt Bożego Narodzenia, która według Tran wpłynie na klimat serialu.

[Serial] jest przyziemny i zabawny oraz wypełniony po brzegi świątecznym duchem.

O tym, że akcja serialu "Hawkeye" rozgrywa się w okresie Gwiazdki, świadczyć mogło pierwsze oficjalne zdjęcie przedstawiające głównych bohaterów. W tle można było dostrzec ozdoby choinkowe, wskazujące na czas akcji opowieści o dwójce łuczników. Wygląda więc na to, że fani Marvela otrzymają w końcu świąteczną produkcję. Dotychczas tę funkcję pełniła trzecia część "Iron Mana", w której jednak Boże Narodzenie nie pełniło zbyt ważnej funkcji.

Tran potwierdziła też, że "Hawkeye" rozegra się po wydarzeniach z "Avengers: Endgame", a więc po przywróceniu do życia rodziny Clinta. W produkcji zobaczymy reperkusje działań Thanosa z perspektywy zwyczajnych ludzi. Chociaż Nowy Jork wraca powoli do normy po wymazaniu z istnienia połowy populacji wszechświata, wielu mieszkańców miast nadal źle znosi skutki wcielenia w życie planu Szalonego Tytana oraz jego odwrócenie.

"Hawkeye": kiedy premiera?

Serial jest adaptacją słynnej serii komiksu Marvela "Hawkeye" autorstwa Matta Fractiona i David Aji. Oprócz Rennera i Steinfeld w obsadzie "Hawkeye" znaleźli się ponadto Vera Farmiga, Fra Fee, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Alaqua Cox. Produkcja trafi do sieci 24 listopada 2021 roku. Platforma Disney+ nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/TV Guide