Zamknij

"Hawkeye": w serialu Marvela powróci wyczekiwana postać? Kim jest tajemniczy wujek?

03.12.2021 09:43

W trzecim odcinku serialu "Hawkeye" pojawia się wskazówka, która rozpaliła wyobraźnię miłośników produkcji Netflix "Daredevil". Czy do MCU powróci jeden z lepszych złoczyńców w historii adaptacji komiksów Marvela?

Hawkeye - Zahn McClarnon i Darnell Besaw - kadr z serialu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Fani "Daredevila" liczą na to, że ich marzenia o wcieleniu postaci z serialu Netflix do kinowego świata Marvela się spełnią. Trzeci odcinek produkcji Disney+ zatytułowanej "Hawkeye", może potwierdzać ich nadzieje.

"Hawkeye" odcinek 3: Kingpin powróci na łono MCU?

Anulowanie seriali Marvela stworzonych przez platformę Netflix, było dużym ciosem dla części fanów superbohaterów, szczególnie miłośników "Daredevila". Widzowie produkcji o Defenders mieli jednak nadzieje, że szefowie Marvel Studios z czasem wcielą bohaterów znanych z seriali Netflix do MCU.

Trzeci odcinek serialu "Hawkeye" zatytułowany "Echoes", może na to wskazywać i zarazem potwierdzać pewną teorię, która krąży po sieci od kilku miesięcy. Półmetek najnowszej produkcji Marvela rozpoczyna się od prologu, wprowadzającego widzów w historię Mayi Lopez, w którą wcieliła się Alaqua Cox, debiutująca w finałowej scenie odcinka drugiego.

Widzimy Mayę jako dziewczynkę, w którą wcieliła się Darnell Besaw. Opiekuje się nią William Lopez (Zahn McClarnon). Mężczyzna stara się dostosować głuchą córkę do życia w świecie słyszących. Inspiruje ją do wykorzystania swojej niepełnosprawności i obrócenia ją na własną korzyść. Maya nie tylko uczy się języka migowego i czytania z ruchu ust, ale również trenuje sztuki walki, mimo że nie posiada jednej nogi.

W jednej ze scen widzimy, że William odprowadza córkę na lekcję karate i oznajmia jej, że odbierze ją tajemniczy wujek. W tle pojawia się masywna sylwetka mężczyzny stojącego za Lopezem. Dłoń wujka gładzi dziewczynkę po twarzy. Postać jest jednak wykadrowana w taki sposób, że nie widać jej pełnego oblicza.

Fani komiksów zapewne podejrzewają, że wujkiem może być Wilson Fisk, znany lepiej jako Kingpin. Antagonista pojawił się w serialu "Daredevil". Wcielił się w niego Vincent D’Onofrio i jest uznawany za jedną z najlepszych kreacji w historii MCU. Oczywiście wraz ze skasowaniem seriali Marvela od Netflix istnienie tych produkcji w ramach kinowego uniwersum Marvela jest problematyczne, tym bardziej że kilku aktorów w nich występujących dołączyło do zapowiedzianych produkcji MCU. Niewykluczone jednak, że D’Onofrio zagra tę samą postać, ale w zrebootowanej odsłonie.

O tym, że Kingpin pojawi się w serialu "Hawkeye" zaczęto plotkować, gdy okazało się, że Cox wcieli się w Mayę Lopez znaną również jako Echo. W komiksach Marvela postać stworzona przez Davida Macka i Joe Quesadę również była wychowywana przez Williama Lopeza. Znalazła konającego ojca, który zostawił jej na twarzy krwawy odcisk dłoni, który później stał się symbolem Echo. W serialu pojawia się zresztą bardzo podobna scena.

Komiksowy Willie zmarł, jednak kiedy Maya była małą dziewczynką. W rzeczywistości zabił go Fisk, który w pewnym sensie adoptował głuche dziecko, by wyszkolić je na swoją prywatną skrytobójczynię. Wmówił Lopez, że za śmierć jej ojca odpowiada Daredevil. W serialu "Hawkeye" relacja z Kingpinem może potoczyć się inaczej, ale wiele wskazuje, że Fisk rzeczywiście jest wujkiem z trzeciego odcinka. Niewykluczone jednak, że gra go zupełnie inny aktor niż w produkcjach platformy Netflix. 

"Hawkeye" odcinek 4: kiedy premiera?

O tym, jak jest naprawdę, przekonamy się zapewne w kolejnych odcinkach serialu "Hawkeye". Czwarty epizod trafi na platformę Disney+ już 8 grudnia 2021 roku. Produkcja składa się z sześciu odcinków. W rolach głównych wystąpili Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Piotr Adamczyk. Platforma Disney+, na której można oglądać produkcję, nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl