Zamknij

"Hawkeye": Piotr Adamczyk w serialu Marvela. Kogo gra polski aktor?

14.09.2021 09:36
Hawkeye - Hailee Steinfeld i Jeremy Renner - kadr z serialu Marvela
fot. Marvel Studios/mateiały prasowe

W pierwszym zwiastunie serialu Marvela "Hawkeye" na ułamek sekundy pojawia się Piotr Adamczyk. W kogo wciela się polski gwiazdor?

Pod koniec pierwszej połowy września 2021 roku Marvel Studios zaprezentowało pierwszy zwiastun serialu "Hawkeye". Zapowiedź potwierdziła podejrzenia polskich fanów MCU - w produkcji w jednej z ról zobaczymy Piotra Adamczyka. W kogo wcielił się polski gwiazdor?

"Hawkeye": kogo gra Piotr Adamczyk?

Informacja o pojawieniu się Adamczyka w obsadzie serialu "Hawkeye" po raz pierwszy pojawiła się w lutym 2021 roku na Facebooku Łysy z Marvela. Jakiś czas później aktor podzielił się na Instagramie zdjęciami, sugerującymi, że rzeczywiście był na planie serialu Marvela. Fani zastanawiali się, czy plotki się potwierdzą.

Premiera zwiastuna "Hakweye" nie pozostawia złudzeń. W 40 sekundzie trailera polscy widzowie mogą dostrzec znajomą twarz. Adamczyk postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i zamieścił na swoim Instagramie wpis, potwierdzający udział w nadchodzącej produkcji Marvel Studios.

Kto ma sokole oko, to mnie wypatrzy.

Wielu potencjalnych widzów serialu zadaje sobie zapewne pytanie, kogo gra Piotr Adamczyk. "Hawkeye" bazuje w dużej mierze na słynnym komiksie pod tym samym tytułem autorstwa Matta Fractiona i Davida Aji. Seria z 2012 roku była przełomem dla postaci Clinta Bartona. Twórcy znacznie urealnili bohatera i wprowadzili do jego życia na dłużej postać Kate Bishop. Uzdolniona łuczniczka przejęła pseudonim Bartona i posługiwała się jego łukiem, gdy członek Avengers zginął.

Kiedy Hawkeye zmartwychwstał, jako Ronin, postanowił skontaktować się ze swoją następczynią, by podszkolić ją z posługiwania się łukiem. Ten moment z komiksów Marvela w pewnym stopniu odbija się echem w zwiastunie serialu - Barton poznaje Kate, kiedy ta jako Ronin walczy z przestępcami. Właśnie w tym fragmencie pojawia się Adamczyk.

W komiksie Fractiona i Aji Hawkeye mieszkał w obskurnej kamienicy, angażując się w bardziej przyziemne sprawy, niż robił to w czasie aktywności jako jeden z Avengers. Jednym z problemów, w który się wplątał był konflikt z organizacją przestępczą znaną jako Tracksuit Mafia. Byli to uliczni gangstery rosyjskiego pochodzenia, którzy uprzykrzali na różne sposoby życie mieszkańców kamienicy. Hawkeye postanowił skonfrontować się z jednym członkiem Tracksuit Mafia - Ivanem Banionisem i wykupić od niego budynek mieszkalny, by zapewnić spokój jego lokatorom.

Banionis stracił kamienicę i został deportowany do Rosji. Po powrocie postanowił się zemścić na Bartonie i Bishop, by odzyskać nieruchomość. W tym celu nie tylko skrzyknął swoich kolegów gangsterów, ale wynajął również groźnego mordercę z Polski - Kazimierza Kazimierczaka, znanego również jako Clown. Koniec końców Clown został pokonany, a członkowie Tracksuit Mafia trafili w ręce policji. 

Ze zwiastuna można wywnioskować, że fabuła serialu będzie wyglądała nieco inaczej niż w komiksie, ale najprawdopodobniej przewidywania fanów okazały się prawdziwe. Wygląda na to, że Adamczyk wcielił się w jednego z członków Tracksuit Mafia, być może samego Ivana Banionisa. Niewykluczone, że to właśnie postać polskiego aktora będzie odpowiedzialna za wprowadzenie do fabuły Clowna, w którego wcieli się Fra Fee. W najlepszym przypadku Adamczyk zagra więc rolę drugoplanowego czarnego charakteru, ale obecnie trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała fabuła "Hakweye".

"Hawkeye": kiedy premiera?

Oprócz Adamczyka i Fee w obsadzie "Hawkeye" znaleźli się Jeremy Renner i Hailee Steinfeld, wcielający się w tytułowych łuczników. W pozostałych rolach wystąpili Vera Farmiga, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Alaqua Cox. Produkcja trafi do sieci 24 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy Disney+, która nadal nie jest dostępna w Polsce. 

RadioZET.pl/Instagram