Zamknij

"Hawkeye": Piotr Adamczyk w akcji we fragmencie nowego serialu Marvela [WIDEO]

23.11.2021 08:24

Marvel zaprezentował nową zapowiedź serialu "Hawkeye". Możemy w niej zobaczyć Piotra Adamczyka w roli gangstera walczącego z głównymi bohaterami produkcji Disney+.

Piotr Adamczyk
fot. Rex Features/East News

Do premiery serialu Marvela "Hawkeye" zostało kilkanaście godzin. Z tej okazji platforma Disney+ wypuściła fragment pierwszego odcinka, w którym widzimy potyczkę głównych bohaterów z przedstawicielami Tracksuit Mafia. W zapowiedzi możemy zobaczyć Piotra Adamczyka w pełnej krasie.

"Hawkeye": Piotr Adamczyk we fragmencie serialu Marvela

O tym, że Adamczyk ma się pojawić w produkcji opowiadającej o solowych przygodach Clinta Bartona i jego nowej podopiecznej - Kate Bishop, plotkowano od wielu miesięcy. W końcu domysły potwierdził jeden ze zwiastunów "Hawkeye'a", na którym pojawił się polski aktor.

Debiut Adamczyka w MCU został zapowiedziany we fragmencie jednego z odcinków nowej produkcji Marvela. Dotychczas pojawiał się w urywkach, więc fani nie mogli podziwiać jego nowej roli. Tym razem mamy do dyspozycji sporą część całej sceny, w której Adamczyk pełni ważną rolę, więc możemy zobaczyć jego postać w akcji.

W powyższym fragmencie widzimy jak członkowie Tracksuit Mafia - nowoorskiej organizacji przestępczej złożonej z mieszkańców Europy Wschodniej, próbują wykurzyć uciekających przed nimi Bartona i Bishop. Wśród gangsterów pojawia się postać Adamczyka. To właśnie jego bohater jako pierwszy rzuca w kierunku herosów koktajl Mołotowa. Członkowie Tracksuit Mafia nie doceniają jednak łuczniczych zdolności swoich przeciwników i szybko zostają pokonani. Adamczyk nie tylko rzuca improwizowanym granatem zapalającym, ale również krzyczy w kierunku swoich przeciwników.

Scena jest wyrwana z kontekstu, więc nie wiadomo, dlaczego członkowie Tracksuit Mafia ścigają parę głównych bohaterów. Ze zwiastunów można jednak wywnioskować, że powodem jest Kate Bishop, która jako zapalona fanka Hawkeye'a postanowiła zostać samozwańczą superbohaterką i stawić czoła gangsterom. Na szczęście z pomocą ruszył jej idol, ściągając na siebie zainteresowanie Tracksuit Mafii.

Grupa, której przedstawicielem jest postać grana przez Adamczyka została stworzona przez Matta Fractiona i Davida Aję w komiksowej serii "Hawkeye" z 2012 roku. Tracksuit Mafia, zwana również przez Clinta Tracksuit Draculas, to gang odzianych w bordowe dresy mało rozgarniętych przestępców, nadużywających słowa "Bro", które zresztą pada w powyższej scenie. W komiksie Barton kilkukrotnie starł się z Tracksuit Mafią w międzyczasie wykupując od niej nowojorską kamienicę, której mieszkańców postanowił bronić przed gentryfikacją. Czy w serialu będzie podobnie?

Piotr Adamczyk to nie jedyny polski akcent w serialu "Hawkeye". W produkcji Marvela zobaczymy również polskiego złoczyńcę - Kazimierza Kazimierczaka - psychopatę, działającego jako płatny morderca, posługującego się pseudonimem Clown.

"Hawkeye": kiedy premiera serialu Marvela? 

Przekonamy się już niedługo. Produkcja trafi do sieci 24 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy Disney+, która nadal nie jest dostępna w Polsce. W rolach głównych w serialu "Hawkeye" wystąpili Jeremy Renner i Hailee Steinfeld. W pozostałych rolach zobaczymy Tony'ego Daltona, Zahna McClarnona, Florence Pugh, Briana d'Arcy Jamesa, Verę Farmigę, Alaquę Cox, Fra Fee i Piotra Adamczyka.

loader

RadioZET.pl/Marvel Studios/YouTube