Zamknij

"Hawkeye": wpadka twórców serialu. Fani Marvela znaleźli rażący błąd [ZDJĘCIA]

01.12.2021 11:29

W serialu Marvela "Hawkeye" pojawił się błąd, który nie umknął fanom "Avengers". Twórcy produkcji zaliczyli poważną wpadkę dotyczącą uniwersum MCU.

Hawkeye - Hailee Steinfeld - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Od 24 listopada można oglądać serial "Hawkeye" - najnowszą produkcję Marvel Studios, opowiadającą o jednym z członków założycieli Avengers i jego nowej podopiecznej. Twórcy nie ustrzegli się jednak pewnego błędu.

"Hawkeye": fani znaleźli błąd w serialu Marvela

Kinowe uniwersum Marvela słynie ze skomplikowanego powiązania, które występuje pomiędzy wszystkimi produkcjami studia bazującego na komiksach Domu Pomysłów. MCU jest w zasadzie kinowo-telewizjnym serialem, który ciągnie się od ponad dekady, rozchodzącym się w różnych kierunkach i opowiadającym o rozmaitych postaciach, które wchodzą ze sobą w interakcje.

Zawsze chwalono twórców za umiejętne dopasowanie nowych elementów układanki w taki sposób, by bez trudu łączyły się z wcześniej zarysowanymi wydarzeniami świata przedstawionego. Czasem nawet najlepszym zdarza się jednak błąd, co udowodnili fani Marvela.

Prolog serialu "Hawkeye" rozgrywa się podczas wydarzeń z finałowej bitwy ukazanej w "Avengers". Młoda Kate Bishop jest przerażona atakiem kosmitów na Nowy Jork, ale w zgiełku dostrzega postać, która stanie się jej idolem i wzorem do naśladowania - Hawkeye'a. Wstęp do produkcji pozwala widzom przeżyć ponownie emocjonujący fragment pierwszej części filmu o drużynie superbohaterów, tym razem z perspektywy mieszkańca atakowanego miasta.

Mimo że sekwencja całkiem zręcznie wpisuje się w sceny znane z "Avengers", twórcy popełnili rażący błąd, który stoi w opozycji do tego, co widzieliśmy w filmie Jossa Whedona. Jak podaje CBR, na serwisie Reddit zamieszczono sklejkę dwóch kadrów. Jeden pochodzi z "Avengers" z 2012 roku, a drugi z serialu "Hawkeye". Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec niedopatrzenie osób odpowiedzialnych za produkcję Disney+. 

Chodzi o napis na budynku, należącym do Iron Mana - Stark Tower. W filmie litery słowa "Stark" były stopniowo niszczone podczas Bitwy o Nowy Jork. Na początku odpadły litery "R" i "K", następnie "S" i "T", by finalnie na wieży została tylko litera "A", mająca znaczenie symboliczne. Na powyższym zestawieniu widzimy, że inaczej niż w "Avengers", eksplozja wywołana strzałą Hawkeye'a niszczy jedynie literę "R".

Reddit Hawkeye
fot.

foto: print screen z reddit.com

Trudno powiedzieć, co sprawiło przeoczenie twórców serialu "Hawkeye", tym bardziej że podczas pracy nad prologiem musieli dogłębnie analizować scenę walki Clinta Bartona z Chitauri. Najwidoczniej nie doceniono sokolego wzorku fanów Marvela, przed którymi nic się nie ukryje.

"Hawkeye": kiedy premiera kolejnego odcinka serialu?

Pierwsze dwa odcinki serialu "Hawkeye" zadebiutowały 24 listopada 2021 roku na platformie Disney+. Trzeci epizod trafił do serwisu 1 grudnia 2021 roku. Pozostałe trzy odcinki pojawią się w ciągu kolejnych trzech tygodni. Zakończenie emisji pierwszego sezonu serialu nastąpi więc 22 grudnia 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Florence Pugh,  Brian d'Arcy James i Piotr Adamczyk. Platforma Disney+, na której można oglądać produkcję, nadal nie jest dostępna w Polsce.

loader

RadioZET.pl/CBR/Reddit