Zamknij

Halloweenowe odcinki popularnych serial. Warto do nich wrócić [TOP 9]

29.10.2021
Aktualizacja: 29.10.2021 13:18

Halloween kojarzy się z zabawą, wyszukanymi dekoracjami, ale jest też dobrym pretekstem do seansów filmowych. Z tej okazji przypominamy 9 popularnych seriali, w których pojawił się motyw Halloween. Jak obchodzone jest w serialach? Szczegóły poniżej.

Przyjaciele
fot. Nana Productions/SIPA/East News

Halloween świętowane jest przede wszystkim w krajach anglojęzycznych, jednak coraz częściej tuż przed Wszystkimi Świętymi ludzie na całym świecie poniekąd obchodzą Halloween - jedni bawią się na przebieranych imprezach, inni gotują upiorne dania, a niektórzy oglądają z tej okazji horrory. Jak Halloween spędzali bohaterowie popularnych seriali? Sprawdziliśmy i poniżej przypominamy.

Zobacz także: Filmy tak drastyczne, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie? [TOP 5]

Halloweenowe odcinki popularnych serial. Warto do nich wrócić [TOP 9]

Halloween jest świętem, które jest chętnie ukazywane w popularnych serialach. Bohaterowie z tej okazji szukają upiornych przebrań, umawiają się na imprezy, chodzą od domu do domu z najmłodszymi pociechami w poszukiwaniu cukierków lub po prostu spędzają ten dzień w zaciszu domu ze znajomymi. Jak wygląda Halloween w popularnych serialach? Sprawdziliśmy.

"The Office": pracownicy z biura uwielbiają Halloween

"The Office" to jeden z najważniejszych sitcomów wszech czasów. Serial był emitowany w latach 2005-2013 i przedstawiał losy pracowników firmy, która produkowała papier. W jednym z halloweenowym odcinków Michael Scott musiał zwolnić jednego z pracowników. Przez cały epizod jesteśmy świadkami tego, jak nieudolnie się za to zabiera. Bohaterowie są ubrani w absurdalne stroje i próbują przetrwać kolejny dzień w pracy z nieobliczalnym szefem. Innym razem przeprowadzono w pracy konkurs na najlepszy kostium. Poniżej można zobaczyć fragment tego odcinka.

"Przyjaciele": ten z imprezą halloweenową

"Przyjaciele" pozostają jednym z najpopularniejszych seriali. Produkcja była emitowana w latach 1994-2004. Tytułowi przyjaciele spędzali wspólnie Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie, ale i też Halloween. Trzeba przyznać, że epizod 6. z 8. sezonu serialu zapadł widzom w pamięci. Ross i Chandler rywalizowali o miano najgorszego przebrania, Phoebe poczuła sympatię do chłopaka swojej siostry (gościnnie pojawił się Sean Penn), a Rachel odkryła, czym jest instynkt macierzyński.

"Jak poznałem waszą matkę": Ted szukający w dziewczyny w przebraniu dyni

Halloween powracało w serialu "Jak poznałem waszą matkę". Tego typu impreza była dla Teda okazją na znalezienie idealnej kobiety. Bohater wybiera się na imprezę na dachu budynku, gdzie wcześniej spotkał dziewczynę w przebraniu seksownej dyni, marząc o tym, że kobieta powróci. Ted spotyka ją dopiero w 7. sezonie.

"Współczesna rodzina": w tym serialu kochano Halloween

"Współczesna rodzina" to serial, w którym bohaterowie naprawdę kochali Halloween i wypatrywali tego święta przez cały rok. Szczególnie Claire i Phil. Małżeństwo przygotowywało realistyczne i upiorne kostiumy, w podobny sposób ozdabiali dom - ich zdaniem było przestraszenie wszystkich dzieciaków, które przyjdą po cukierki. Co ciekawe, czasami zdarzało się im przesadzić, a do zabawy angażowali całą rodzinę.

"Stranger Things": poszukiwacze duchów w Halloween

"Stranger Things" to serial Netflixa, który ma niepowtarzalny klimat, a miasteczko Hawkins, w którym rozgrywa się akcja, jest nieco upiorne. 2. sezonie serialowe dzieciaki przebierają się za pogromców duchów. Niewinny wypad po cukierki okazuje się jednak nie tak przyjemny, jak bohaterowie zakładali. Co ciekawe, scena, gdy bohaterowie jadą rowerami w przebraniach, zapadła mocno w pamięć i stała się jedną z najbardziej kultowych w serialu.

"Brooklyn 9-9": Halloween to stały punkt serialu

"Brooklyn 9-9" to historia policjantów z posterunku w Nowym Jorku. W produkcji często podejmowano temat Halloween. Bohaterowie brali to święto na serio. W biurze odbywał się tradycyjny konkurs, podczas którego wyłoniony mial zostać Najlepszy Detektyw. Oznaczało to odcinek pełen spiskowania, zdrad, ale i sojuszów.

"Community": halloweenowa apokalipsa zombie

"Community" to serial, który być może nie jest w Polsce tak doceniany, jak inne popularne sitcomy. Epizod halloweenowy jest jednym z najciekawszych. Twórcy przywołują tutaj wiele horrorowych motywów i ukazują... apokalipsę zombie.

"Parks and Recreation": Halloween w ratuszu miejskim

"Parks and Recreation" to serial przedstawiający w dużej mierze losy pracowników ratusza miejskiego. Halloween było w serialu celebrowane hucznie, a odcinek "Halloween Surprise" z 5. sezonu był jednym z najbardziej wzruszających w historii produkcji. 

"Chilling Adventures of Sabrina": Halloween w wykonaniu młodej czarownicy

"Chilling Adventures of Sabrina" to serial, który był publikowany na platformie Netflix. Opowiada on o losach młodej dziewczyny, Sabriny. Bohaterka jest w połowie czarownicą, w połowie śmiertelniczką. W trakcie serialu odkrywa swoje pochodzenie i powołanie. Halloweenowe odcinki były jednym z najciekawszych w serialach - ze względu na niesamowity klimat, którego próżno szukać w innych tytułach.

Zobacz także: Filmy na Halloween, które nie są horrorami. 9 produkcji dla tych, którzy nie lubią się bać [LISTA]

loader

RadioZET.pl

loader
Halloween - Jamie Lee Curtis - kadr z horroru
Rozwiąż quiz

Halloween 2021: jak dobrze znasz horrory dziejące się podczas Święta Duchów? [QUIZ]

Halloween - Jamie Lee Curtis - kadr z horroru

Ile lat miał Michael Myers z "Halloween", kiedy zamordował swoją starszą siostrę Judith?