Zamknij

Najlepsze seriale HBO. 10 tytułów, które powinniście obejrzeć - wybór redakcji [LISTA]

14.01.2021 17:25

HBO ma w swojej ofercie wiele interesujących i ambitnych produkcji. Które seriale HBO uznaliśmy za absolutnie najlepsze? Przedstawiamy listę 10 tytułów.

Najlepsze seriale HBO. 10 tytułów, które powinniście obejrzeć - wybór redakcji [LISTA]
fot. Vladimka production / Shutterstock.com

Najlepsze seriale HBO, czyli absolutnie najwyższa półka. Kanał HBO od lat kojarzy się z gwarancją jakości, a prezentowane przezeń seriale zajmują najwyższe miejsca w rankingach. My postanowiliśmy wyłonić subiektywną listę 10 najlepszych seriali HBO, jakie dotąd powstały. Znajdziecie ją poniżej.

HBO - najlepsze seriale [LISTA TOP 10]

Na naszej liście 10 najlepszych seriali HBO znajdziecie zarówno żelazną klasykę, jak i dość świeże propozycje. Nie ograniczaliśmy się również gatunkowo, zatem znalazło się miejsce zarówno dla widowisk fantasy, gangsterskich porachunków, jak i klimatów bardziej młodzieżowych. 

Nasza subiektywna lista 10 najlepszych seriali HBO prezentuje się następująco:

"Czarnobyl"

Czarny koń rynku serialowego 2019 roku i absolutnie najlepszy serial HBO. Co więcej, jeden z najlepszych seriali w historii. Ten doskonale zrealizowany miniserial z gwiazdorską obsadą opowiada o katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Choć nie obyło się bez kilku historycznych przekłamań, "Czarnobyl" to twór, który rzeczowo i z należytym szacunkiem opowiada o jednej z największych katastrof nuklearnych w dziejach. Jest przy tym wzorcowym przykładem tego, jak powinno się tworzyć seriale. 

"Gra o tron"

Choć ostatnie sezony pozostawiły wiele do życzenia, "Gra o tron" wciąż znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych seriali HBO. Zrealizowana z niespotykanym dotąd rozmachem odcinkowa produkcja stanowi adaptację sagi George'a R.R. Martina i opowiada o losach mieszkańców fikcyjnej krainy Westeros. Bohaterowie, w trwającym 8 sezonów dramacie fantasy, knują, mordują i zdradzają się wzajemnie. Wszystko to w imię władzy i legendarnego Żelaznego Tronu.

Zobacz także

"Sukcesja"

Znów knucie i intrygi, tym razem jednak bardziej kameralnie i współcześnie. "Sukcesja" dotyczy losów rodziny Roy, której członkowie walczą między sobą o władzę i wpływy. Serial może pochwalić się wciągającą fabułą, dobrym aktorstwem i wręcz wybornymi dialogami. 

"Prawo ulicy"

Klasyk kina gangsterskiego. "Prawo ulicy" od dawna dzierży berło jednego z najlepszych seriali HBO, zresztą nie bez przyczyny. Zalicza się bowiem w poczet najbardziej złożonych i wielowątkowych seriali w historii telewizji. Dla niezaznajomionych tłumaczymy, że fabuła skupia się na walce policji z handlarzami narkotyków, rozgrywającej się na ulicach Baltimore.

"Rodzina Soprano"

Na liście najlepszych seriali HBO nie mogło oczywiście zabraknąć "Rodziny Soprano". Ten kultowy serial traktuje o losach Tony'ego Soprano - męża i ojca, a jednocześnie wpływowego mafioso. Gdy bohater zaczyna cierpieć na ataki paniki, decyduje się na wizytę u psychiatry. 

Zobacz także

"Detektyw"

Wyśmienity serial kryminalny stanowiący antologię, w której każdy sezon przedstawia odrębną historię. Choć poziom bywa różny, każda z opowieści wciąga jak diabli i sprawia, że pragniemy więcej. Do tego dodajmy wspaniałe aktorstwo, na czele z Matthew McConaugheyem, który zagrał tu rolę życia.

"Młody papież"

Historia Lenny'ego Belardo aka Piusa XIII, czyli pierwszego amerykańskiego papieża w historii kościoła. Klimat jest wprost wyborny, scenariusz powala pikantnym poczuciem humoru, a Jude Law szarżuje w roli niepoprawnego duchownego.

"Zakazane Imperium"

Kolejny kultowy serial HBO na naszej liście. Kino gangsterskie wysokich lotów, klimat USA czasów prohibicji, ciekawa historia i genialny Steve Buscemi na czele obsady. Czego chcieć więcej?

Zobacz także

"Kompania braci"

Niezwykle realistyczny i brutalny serial wojenny, uznawany za jeden z najlepszych seriali HBO i opus magnum swojego gatunku. Całość stanowi ekranizację opartej na faktach powieści Stephena Ambrose'a i przedstawia historię 101. Dywizji Powietrznodesantowej amerykańskiej armii. Tej samej, w której służył żołnierz, którego los posłużyły za inspirację do filmu "Szeregowiec Ryan".

"Euforia"

Nadszedł czas na reprezentanta seriali młodzieżowych. W "Euforii" nie uświadczycie jednak trywializmów rodem z "Riverdale" czy "Plotkary", ani przesady, jaką potrafią serwować tego typu produkcje. To niezwykle szczera opowieść o trudach dorastania ze wspaniałą Zendayą w roli głównej.

loader

Zobacz także