Zamknij

Gwiazda Marvela starała się o rolę Daenerys w "Grze o tron": "To było okropne"

23.06.2021 15:59
Elizabeth Olsen Daenerys
fot. VALERIE MACON/AFP/EAST NEWS

Elizabeth Olsen, znana przede wszystkim jako Wanda Maximoff z filmowego uniwersum Marvela, zanim została członkinią Avengers, starała się o rolę Daenerys w "Grze o tron". Aktorka bardzo źle wspomina udział w castingu do hitu HBO.

Elizabeth Olsen swoją przygodę z Marvelem rozpoczęła w 2015 roku. Rola Wandy Maximoff uczyniła z niej międzynarodową gwiazdę, która po premierze serialu "WandaVision" bezdyskusyjnie stała się najsłynniejszą z sióstr Olsen. Zanim jednak nadchodzące tytuły zaczęto promować jej nazwiskiem, młodziutka aktorka brała udział w wielu nieudanych castingach. Jednym z nich było przesłuchanie do roli Daenerys z "Gry o tron".

Elizabeth Olsen starała się o rolę Daenerys w "Grze o tron": "To było okropne"

Daenerys Targaryen to jedna z najsłynniejszych postaci we współczesnej popkulturze, której Emilia Clarke zawdzięcza swoją karierę. Kreowanie tej postaci wiązało się jednak nie tylko z dobrymi doświadczeniami, o czym wielokrotnie wspominała aktorka. Nieprzyjemne doświadczenia związane z rolą Matki Smoków okazała się mieć także Elizabeth Olsen. Gwiazda mówiła już o tym w 2019 roku. Teraz, w jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła magazynowi "The Hollywood Reporter", ponownie opowiedziała o swoim przesłuchaniu do roli w "Grze o tron".

Byłam na przesłuchaniu do "Gry o tron". Przesłuchiwał mnie ktoś w rodzaju asystenta reżysera castingu w małym pokoiku w Nowym Jorku, gdzie była tylko skierowana na mnie kamera i osoby, które czytały scenariusz. Prezentowałam przemówienie Khaleesi, które wygłasza, gdy wychodzi z ognia. To było okropne. Nikt do mnie nie oddzwonił - wspomina aktorka. 

Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff - Kiedy pojawi się w kolejnej produkcji Marvela?

Biorąc pod uwagę, jakim fenomenem stał się serial "Gra o tron", Olsen mogłaby żałować takiego obrotu spraw. Mogłaby, gdyby nie fakt, że 4 lata później została jedną z gwiazd filmowego uniwersum Marvela. W Wandę Maximoff wcieliła się aż 5 razy, a jej postać z każdym kolejnym filmem zdobywała coraz ważniejszą pozycję w szeregach Avengers. W końcu w 2021 roku Wanda i jej ukochany Vision otrzymali własny serial, który osiągnął szczyty popularności oraz status jednej z najciekawszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Scarlet Witch, która w serialu Disney+ w końcu pokazała się w pełnej krasie, już niebawem pojawi się w kolejnym filmie Marvela. W 2022 roku zobaczymy ją w sequelu "Doctora Strange'a" pt. "Doctor Strange in the Multiverse of Madness".

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter