Zamknij

Gwiazda „Buffy, postrachu wampirów” i „WandaVision, Emma Caulfield, ma stwardnienie rozsiane

05.10.2022 16:35

Emma Caulfield, amerykańska aktorka najlepiej znana z roli Anyi w horrorowym hicie „Buffy, postrach wampirów” i Sarah w serialu Marvela „WandaVision” cierpli na stwardnienie rozsiane, wyjawiła w niedawnym wywiadzie. Co z jej rolą w „Agatha: Coven of Chaos”?

WandaVision - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Disney+

Emma Caulfield ma stwardnienie rozsiane – to główna informacja, która obiegła nagłówki zagranicznych serwisów informacyjnych po głośnym wywiadzie, którego amerykańska aktorka udzieliła magazynowi Vanity Fair. W rozmowie z dziennikarzem słynnego czasopisma, aktorka zdradziła, że usłyszała diagnozę już w 2010 roku. „Do tego czasu nie miałam żadnych problemów zdrowotnych” – wspomina. Pewnego dnia obudziła się jednak, czując jak gdyby po lewej stronie jej twarzy chodziło milion małych mrówek.

„To uczucie, gdy siedziałaś w jednej pozycji zbyt długo. Ono przychodzi i znika równie nieoczekiwanie – jak szybki przypływ krwi. Nagle czułam się odrętwiała, sparaliżowana. Wszystko co czułam było wytłumione. (…) Gdy poszłam do lekarza i na rezonans magnetyczny, okazało się, że to stwardnienie rozsiane”.

Aktorka wspomina, że słysząc te słowa przez chwilę czuła, jakby przeżyła doświadczenie pozacielesne i spojrzała na siebie z góry. Pamięta, że myślała, że to niemożliwe i że przecież nic jej wcześniej nie dolegało. „To był dosłownie koszmar” – wspomina.

Niedługo po diagnozie rozpoczęła jednak stosowną terapię – ruchową i wspomaganie lekami, dzięki czemu teraz czuje się znacznie lepiej. „Nie rozpadam się ze strachu myśląc „Co jeśli…?”, po prostu idę do przodu”.

Spin-off „WandaVision”: „Agatha: Coven of Chaos” – co z rolą Emmy Caulfield?

W tym samym wywiadzie aktorka zdradziła, że biorąc udział w zdjęciach do serialu „WandaVision” nikt nie wiedział o jej diagnozie. Okazało się, że praca na planie w wysokich temperaturach wzmogła symptomy choroby kobiety. Teraz więc przed rozpoczęciem prac nad spin-offem – serielem „Agatha: Coven of Chaos” (dawniej „Agatha: House of Harkness”) powiedziała twócom na temat swojej choroby, aby podjąć odpowiednie kroki, które pomogą jej w miarę normalnie funckonować.

„Wracam do pracy. Wszyscy, który powinnam była poinformować, zostali poinformowani. Nie mogę przejść przez to, co działo się ze mną przy „WandaVision” jeszcze raz. Chcę podkreślić – twórcy nie zrobili nic złego, bo nie mieli pojęcia co się ze mną dzieje. Nie prosili mnie o nic, czego nie byłabym gotowa się podjąć. Prosili mnie o siedzenie, rozmowę i zagranie sceny dialogowej. To nie jest trudne. Teraz jednak, wiedząc, że nie powinnam występować w upale, zdecydowałam się poinformować ich o mojej diagnozie i podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze”.

„Agatha: Coven of Chaos” – kiedy premiera serialu?

„Agatha: Coven of Chaos” to spin-off serialu „WandaVision” w całości poświęcony postaci Agathy Harkness, jednej z głównej przeciwniczek Wandy Maximoff w miniserialu Marvela. Agatha jest czarownicą, a jej historia sięga czasów sprzed procesów w Salem. Nowa produkcja przyjrzy się historii bohaterki i opowie, jak osiągnęła tak wielką siłę, którą demonstrowała w serialu. W głównej roli powróci Kathryn Hahn, a w serialu zobaczymy także Emmę Caulfield. Jac Schaeffer powróci zaś jako główna scenarzystka i showrunnerka nowej produkcji. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku 2023 roku, a produkcja powinna trafić na ekrany pod koniec 2023, bądź na początku 2024 roku.

loader

Selma Blair również ma stwardnieine rozsiane 

Co zaskakujące – Emma Caulfield to kolejna koleżanka z planu aktorki Sarah Michelle Gellar, która cierpi z powodu stwardnienia rozsianego. W … podobną diagnozę usłyszała Selma Blair, z którą Gellar pracowała przy filmie „Szkoła uwodzenia” z 1999 roku. Diagnoza aktorki oraz jej walka z chorobą stały się tematem przewodnim poruszającego filmu dokumentalnego „Selma Blair: Nieuleczalna optymistka”, który zrobił piorunujące wrażenie na widzach.

RadioZET.pl/EnterainmentWeekly/Superherohype.com

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET