Zamknij

W prequelu "Gry o tron" nie będzie przemocy wobec kobiet. Zapewnia jedna z aktorek

12.03.2021 16:15

Fani "Gry o tron" mają powody do radości. Już niebawem rozpoczną się prace na planie prequelu o tytule „House of the Dragon”. Olivia Cooke, która zagra jedną z głównych ról, zdradziła, że w nowej wersji nie będzie przemocy wobec kobiet.

Olivia Cooke
fot. Marechal Aurore/ABACA/East News

„Gra o tron” jest jednym z najważniejszych seriali w historii telewizji. Już niebawem rozpoczną się prace na planie prequelu o tytule „House of the Dragon”. Jego akcja ma się rozgrywać 100 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”. Olivia Cooke, która zagra jedną z głównych ról, zdradziła, że w nowej wersji nie będzie przemocy wobec kobiet.

Zobacz także: "Dom Smoka": co wiemy o prequelu "Gry o tron"? [zwiastun, premiera, fabuła, obsada]

"Gry o tron": w prequelu nie będzie przemocy wobec kobiet. Zapewnia jedna z aktorek

„House of the Dragon” to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali. Trudno określić, czy powtórzy ogromny sukces „Gry o tron”, ale z serialem są wiązane duże nadzieje. Olivia Cooke, która otrzymała jedną z głównych ról w „House of the Dragon”, powiedziała w rozmowie z „The Telegraph”, że może zapewnić dużą zmianę w fabule.

Aktorka wyznała, że scenarzyści „House of the Dragon” zrezygnowali z jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet.

Nie mogłabym brać udziału w projekcie, w którym przedstawia się kobiety padające ofiarą bezmyślnej przemocy tylko dlatego, że twórcy chcą przyciągnąć jak najwięcej widzów.  Zanim się zgodziłam przyjąć rolę, miałam okazję przeczytać scenariusz. Od pierwszych sezonów "GoT" wiele się zmieniło.

Olivia Cooke

Przypominamy, że Olivia Cooke wcieli się w Alicent Hightower, czyli tzw. najpiękniejszą kobietę w Siedmiu Królestwach.

loader

„House of the Dragon”: kiedy premiera serialu na HBO?

Serial „House of the Dragon” ma się doczekać premiery w 2022 roku. Produkcja opowie o losach rodu Targaryenów, przed i w trakcie wybuchu wojny domowej, znanej jako Taniec Smoków.

Zobacz także: "Dom smoka": Wiemy, kto zagra głównych bohaterów w prequelu "Gry o tron" [FOTO]

RadioZET.plKultura.gazeta.pl