Zamknij

"Gra o tron" z kolejnym prequelem! Tym razem w formie broadwayowskiego spektaklu

31.03.2021 13:26

"Gra o tron" doczeka się kolejnego prequela. George R.R. Martin przeniesie popularną historię Siedmiu Królestw na deski teatru. Co już wiemy o projekcie i o czym opowie? Fani Rebelii Roberta będą zachwyceni!

"Gra o tron" z kolejnym prequelem! Tym razem w formie broadwayowskiego spektaklu
fot. materiały prasowe HBO

"Gra o tron" z kolejnym prequelem. Ikoniczne wydarzenie z historii Westeros trafi na Broadway! George R.R. Martin pracuje nad projektem, w którym ujrzymy uwielbianych przez nas bohaterów w czasach młodości.

"Gra o tron" - Wielki Turniej w Harrenhal na Broadwayu

"Pieść Lodu i Ognia" autorstwa George'a R.R. Martina, na podstawie której powstał serial "Gra o tron", obfitowała w wiele podniosłych wydarzeń. Jedną z uwielbianych przez fanów historii jest ta oscylująca wokół Rebelii Roberta Baratheona, która ostatecznie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Teraz będziemy mogli zobaczyć ją na deskach teatru. A przynajmniej jej początek.

Według medialnych doniesień, spektakl ma skupić się na wydarzeniach, do których doszło kilkanaście lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Grze o tron". Chodzi mianowicie o Wielki Turniej w Harrenhal, zorganizowany przez niejakiego lorda Whenta w czasie Roku Fałszywej Wiosny. Wielkie wydarzenie trwało 10 dni i znacząco wpłynęło na dalsze losy Siedmiu Królestw. To właśnie tam książę Rhaegar Targaryen ukoronował młodziutką Lyannę Stark na Królową Miłości i Piękna, co ostatecznie doprowadziło do ich romansu, a w efekcie Rebelii Roberta i upadku Targaryenów.

W spektaklu ujrzymy młodsze wersje znanych nam bohaterów, w tym: Neda Starka, Roberta Baratheona, Jaime'a Lannistera, Tywina Lannistera, Oberyna Martella, Barristana Selmy'ego czy Littlefingera. Pojawią się również oczywiście Lyanna Stark i Rhaegar Targaryen, a także jego pierwsza żona - Elia Martell oraz Obłąkany Król Aerys. Nie ma jednak co liczyć na obecność Jona Snow, Daenerys, Sansy czy Aryi, gdyż nie było ich wówczas na świecie.

Choć Wielki Turniej w Harrenhal, jak i sama Rebelia Roberta, dość szczegółowo został opisany w książkach, George R.R. Martin zapowiedział, że spektakl ujawni nieznane dotąd szczegóły. W serialowej "Grze o tron" turniej lorda Whenta został streszczony przez Littlefingera, w jednej ze scen 5. sezonu.

Pieczę nad spektaklem sprawował będzie sam George R.R. Martin, w czym pomoże mu Duncan MacMillan. Za reżyserię odpowiada Dominic Cooke, zaś funkcję producentów pełnić będą Simon Painter i Tim Lawson. Rzeczony prequel "Gry o tron" wystawiany będzie na Broadwayu, londyńskim West Endzie i w Australii od 2023 roku. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy sztuka trafi również na deski polskich teatrów, ani czy HBO GO zdecyduje się na udostępnienie jej w formie streamingu. Jest to jednak wielce prawdopodobne.

Przypominamy, że "Gra o tron" doczeka się również szeregu serialowych prequeli. Pierwszym z nich będzie "Dom Smoka" traktujący o wojnie domowej Targaryenów, która doprowadziła do wyginięcia tytułowych stworzeń. Poznaliśmy już obsadę, a zdjęcia ruszą w kwietniu 2021 roku. Dokładna data premiery "House of The Dragon" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że produkcja zadebiutuje w 2022 roku.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/TheHollywoodReporter.com