Zamknij

HBO rezygnuje z jednego ze spin-offów "Gry o tron". Planuje jednak dwa kolejne, animowane

19.07.2021 14:50

HBO podjęło decyzję o rezygnacji z serialu "Flea Bottom", który był jednym z zaplanowanych spin-offów "Gry o tron". Pojawiły się jednak informacje o dwóch nowych produkcjach, tym razem animowanych. Co już wiemy?

HBO rezygnuje z jednego ze spin-offów "Gry o tron". Planuje jednak dwa kolejne, animowane
fot. Rex Features/East News

Ekranowe uniwersum "Gry o tron" prężnie się rozwija. Obecnie trwają prace nad pierwszym spin-offem popularnego serialu, który będzie przy okazji jego prequelem. Mowa oczywiście o "House of The Dragon", który przybliży nam czasy panowania dynastii Targaryenów, koncentrując się na słynnym Tańcu Smoków - wojnie domowej, która doprowadziła do wyginięcia tytułowych istot. Przed kilkoma miesiącami pojawiły się informacje o zamówieniu trzech kolejnych produkcji: "10,000 Ships", "Sea Snake" oraz "Flea Bottom". Teraz ogłoszono jednak, że ostatni z nich nie dojdzie do skutku.

"Gra o tron": HBO rezygnuje ze spin-offa "Flea Bottom"

Serial "Flea Bottom" miał nam opowiedzieć o realiach życia w najbiedniejszej dzielnicy Królewskiej Przystani, znanej powszechnie jak Zapchlony Tyłek. To właśnie tam znajdują się wszelkiej maści speluny i burdele, a bezprawie szerzy się na zastraszającą skalę.

W "Grze o tron" miejsce to widzieliśmy kilkakrotnie - gdy poznaliśmy Gendry'ego i gdy Arya ukrywała się tam przed ludźmi królowej. Serwis The Hollywood Reporter ujawnił jednak, że serial ostatecznie nie powstanie. Nie ujawniono niestety przyczyn owej decyzji.

"Gra o tron" z dwoma animowanymi spin-offami?

Na łamach wspomnianego serwisu pojawiła się również informacja, jakoby włodarze HBO przymierzali się do realizacji dwóch seriali animowanych osadzonych w świecie wykreowanym przez Georga R.R. Martina. Jeden z nich miałby traktować o Yi Ti - krainie położonej we wschodniej części kontynentu Essos. Społeczeństwo zamieszkujące rzeczony region opisywane jest jako wyjątkowo rozwinięte, cechujące się jasnymi oczami i kapeluszami z małpimi ogonami.

W głównej serii Martina Yi Ti, dla którego inspiracją były imperialne Chiny, zostaje jedynie wspomniane, jednak serial "House of The Dragon" może stanowić dla niego porządny wstęp. Jeden z głównych bohaterów, Corlys Velaryon, odwiedził bowiem tę krainę podczas jednej ze swoich wielu wypraw.

Zaznaczamy jednak wyraźnie, że wspomniane dwa seriale nie zostały jeszcze oficjalnie zamówione i istnieje duże ryzyko, że ostatecznie nie powstaną. Wiemy jednak, że "House of The Dragon", "10,000 Ships" i "Sea Snake" nie będą jedynymi spin-offami "Gry o tron". George R.R. Martin podpisał bowiem z HBO wieloletnią umowę, zatem do Westeros i Essos powrócimy jeszcze wielokrotnie. 

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Hollywoodreporter.com