Zamknij

Gina Carano wyrzucona z obsady "The Mandalorian". Czym rozwścieczyła twórców?

11.02.2021 13:18

Gina Carano nie pojawi się w 3. sezonie serialu "The Mandalorian". Kontrowersyjne wpisy aktorki spotkały się z oburzeniem ze strony wytwórni, która podjęła decyzję o jej zwolnieniu. Szczegóły poniżej.

Gina Carano wyrzucona z obsady "The Mandalorian". Czym rozwścieczyła twórców?
fot. Lucasfilm Limited / The Hollywood Archive / Hollywood Archive/Ph/ East News

Gina Carano wcielała się dotąd w postać Cary Dune w głośnym serialu z uniwersum "Gwiezdnych wojen" - "The Mandalorian". Niestety, aktorka nie pojawi się w kolejnej serii, gdyż władze wytwórni podjęły decyzję o usunięciu jej z obsady. Dlaczego? Wyjaśniamy.

Gina Carano wyrzucona z obsady "The Mandalorian"

W ostatnich miesiącach poczynania Giny Carano były szeroko komentowane w sieci. Aktorka zamieszczała w mediach społecznościowych kontrowersyjne wpisy, w których między innymi nawoływała do nie noszenia maseczek, chroniących przez zakażeniem koronawirusem, a także sugerowała, że wybory prezydenckie w USA zostały sfałszowane.

Oburzone środowisko fanowskie zaczęło nawoływać, by zwolniono aktorkę z udziału w serialu "The Mandalorian". Powstał w tym celu specjalny hasztag #FireGinaCarano, czyli "Zwolnić Ginę Carano". Jednak dopiero jej najnowszy wpis oburzył władze wytwórni Lucasfilm na tyle, by zdecydowano o usunięciu jej z obsady.

Zobacz także

Gina Carano, prezentująca mocno konserwatywne poglądy, porównała krytykę w stosunku do jej osoby do... Żydów prześladowanych przez antysemitów w czasie Holocaustu.

Żydów bili ich sąsiedzi, w tym dzieci, a nie żołnierze. Ponieważ historia jest na nowo redagowana, większość ludzi nie zdaje sobie teraz sprawy z tego, że aby doszło do momentu, w którym nazistowscy żołnierze mogli pojmać tysiące Żydów, rząd musiał najpierw sprawić, by ich sąsiedzi czuli do nich nienawiść tylko z tego powodu, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?

Gina Carano

Włodarze Lucasfilm wydali stosowne oświadczenie, w którym skrytykowali wypowiedź Carano oraz zapewnili, że współpraca z nią została zakończona.

Gina Carano nie pracuje obecnie dla studia Lucasfilm i nie ma żadnych planów, aby została zatrudniona w przyszłości. Niemniej jednak jej posty w mediach społecznościowych, oczerniające ludzi ze względu na ich tożsamość kulturową i religijną, są odrażające i nie do przyjęcia.

Władze Lucasfilm

"The Mandalorian" - kiedy premiera 3. sezonu?

Na obecną chwilę nie podano szczegółów związanych z premierą 3. sezonu "The Mandalorian". Nie wiemy również, jak twórcy rozwiążą kwestię usunięcia Giny Carano z obsady. Dotychczasowe odcinki "The Mandalorian" dostępne są na platformie Disney +

loader