Zamknij

"Gentefied": Netflix kasuje serial po dwóch sezonach. Kolejna produkcja do odstrzału

14.01.2022 08:35

Serial platformy Netflix "Gentefied" nie doczeka się nowych odcinków. Szefowie serwisu podjęli decyzję o skasowaniu produkcji po dwóch sezonach, mimo wysokich ocen widzów. 

Gentefied - Karrie Martin - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Serial "Gentefied" mimo wysokich not nie doczeka się kontynuacji. Szefowie platformy Netflix zadecydowali, że produkcja zostanie zakończona na dwóch sezonach.

Netflix kasuje serial "Gentefied" 

Z miesiąca na miesiąc na Netflix pojawiają się nowe filmy i seriale, w tym wiele produkcji oryginalnych. Żeby jednak kolejne tytuły mogły zadebiutować w serwisie, inne muszą zostać skasowane.

Jak podaje Collider, ten los spotkał produkcję "Gentefied" - komediodramat, opowiadający o losach latynoamerykańskiej rodziny. Głównymi bohaterami byli trzej kuzyni pochodzenia meksykańsko-amerykańskiego próbujący znaleźć równowagę między pogonią za amerykańskim snem a ochroną swojej okolicy i kultury przed gentryfikacją.

Może produkcja nie była głośnym hitem, ale zebrała naprawdę wysokie oceny od krytyków i widzów. Według danych serwisu Rotten Tomatoes "Gentefied" może pochwalić się wynikiem 96% świeżości od krytyków i 76% od zwyczajnych widzów. Nie trafił jednak nigdy na listę Top 10 oglądanych seriali, więc niewykluczone, że z tego powodu poszedł do odstrzału.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix kasuje tego typu serial. Platforma wielokrotnie powoływała do życia produkcje, które opowiadają o mniejszościach, dzięki czemu zdobywają pochwały za godną reprezentację grup często dyskryminowanych, a następnie kasują ją bez wyraźnej przyczyny. Niektórzy widzowie upatrują się w tego typu działaniu cynicznej taktyki biznesowej, polegającej na spełnianiu pewnych standardów współczesnego świata, ale traktowaniu tego typu tematów jako niewystarczająco ważnych. Na dłuższą metę jest to taktyka krótkowzroczna, bo jeśli Netflix będzie inwestował jedynie w produkcje z Top 10, kreatywność i różnorodność oferty szybko zostaną ograniczone.

"Gentefied": obsada, twórcy, gdzie oglądać?

"Gentefied" zadebiutował 21 lutego 2020 roku. Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków. W rolach głównych wystąpili Karrie Martin, Joaquín Cosio, Joseph Julian Soria, Carlos Santos, Laura Patalano, i Alma Martinez. Sezon drugi (8 odcinków) trafił na Netflix 10 listopada 2021 roku. Do obsady dołączyli wówczas Melinna Bobadilla, Manuel Uriza, Ivana Rojas oraz Clarissa Thibeaux. Twórcami "Gentefied" są Marvin Lemus i Linda Yvette Chávez. Oba sezony można nadal oglądać na Netflix.

loader

RadioZET.pl/Collider