Zamknij

„Gang Zielonej Rękawiczki“: nowa komedia kryminalna Netflixa toczy się w domu spokojnej starości

21.09.2022 12:08

„Gang Zielonej Rękawiczki“ to nowa komedia kryminalna w odcinkach od platformy streamingowej Netflix. Co już wiemy o produkcji, rozgrywającej się w domu spokojnej starości? Kiedy premiera?

Gang Zielonej Rękawiczki - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Gang Zielonej Rękawiczki“ to nowy polski serial komediowo-kryminalny w gwiazdorskiej obsadzie. Produkcja Netflixa opowiada o trzech przyjaciółkach: Zuzie, Kindze i Alicji, które po nieudanym napadzie na bank, postanawiają ukryć się w domu spokojnej starości. Choć policja depcze im po piętach, nie spodziewają się, że kobiety ukrywają się w cichym domu opieki. Dzięki tej przykrywce gang szlachetnych złodziejek kontynuuje swoje działania z wnętrza ośrodka, przy okazji zapewniając drugą młodość starszym mieszkańcom placówki.

Serial utrzymany jest w pozytywnym klimacie komedii kryminalnej, co widać już w pierwszym klimatycznym zwiastunie produkcji.

„Gang Zielonej Rękawiczki“ – zwiastun 

W sieci pojawił się właśnie pierwszy wideo-materiał promocyjny serialu. Zwiastun prezentuje się następująco:

„Gang Zielonej Rękawiczki“ – twórcy i obsada

Scenariusz serialu powstał w głowie Joanny Hartwig-Skalskiej i Anna Novak-Zemplinskiej, a reżyserem jest Tadeusz Śliwa, najlepiej znany z serialu „Ucho prezesa” oraz komedii „(Nie)znajomi” na bazie włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.  Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Magdalena Kuta, Małgorzata Potocka i Anna Romantowska, oraz Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Mirosław Zbrojewicz czy Andrzej Grabowski.

loader

„Gang Zielonej Rękawiczki“ – kiedy premiera?

Premiera ośmioodcinkowego serialu zapowiedziana jest już na środę 19 października.

Czytaj także: TOP 10 filmów na Netflix, które warto zobaczyć. Co jest obecnie najpopularniejsze?

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET