Zamknij

"Gambit królowej": Czy będzie 2. sezon? Twórcy zdradzili swoje plany

20.09.2021 14:45

"Gambit królowej" triumfował na gali rozdania Emmy 2021, zdobywając aż 11 statuetek, w tym dla najlepszego serialu limitowanego. Czy w związku z tym doczeka się kontynuacji?

Gambit królowej - czy będzie 2. sezon?
fot. Rich Fury/Getty AFP/East News

"Gambit królowej" najlepszym serialem limitowanym 2021 roku! Taki werdykt ogłosiła Amerykańska Akademia Telewizyjna w niedzielę 19 września 2021 roku. Serial Netflixa o genialnej szachistce ze skłonnościami do autodestrukcji zachwycił nie tylko członków Akademii, ale także miliony widzów na całym świecie, którzy już prawie od roku zastanawiają się, czy istnieją szanse na 2. sezon "Gambitu królowej"?

loader

"Gambit królowej": Czy będzie 2. sezon? Twórcy zdradzili swoje plany

Twórcy "Gambitu królowej" mają powody do świętowania. Ich produkcja zdobyła aż 11 statuetek podczas rozdania Emmy 2021Tak duży sukces mógłby stanowić zachętę do kontynuowania serialu. Tym bardziej, że czekają na to fani z całego świata. Producenci hitu są jednak w tej kwestii nieprzejednani. Zapytani przez dziennikarza magazynu "Deadline" o ewentualny 2. sezon, odpowiedzieli:

- Mam wrażenie, że powiedzieliśmy już wszystko, co chcieliśmy i obawiam się - albo inaczej - jestem przerażony, że jeśli spróbowalibyśmy powiedzieć więcej, zrujnowalibyśmy to, co już opowiedzieliśmy - zaczął nagrodzony reżyser i producent wykonawczy serialu, Scott Frank.

- Zdecydowanie zamierzamy kontynuować wspólną pracę - dodał William Horberg, również producent wykonawczy - Ale spróbujemy znaleźć inną historię, którą będziemy mogli opowiedzieć z taką samą pasją w tym samym gronie wspaniałych artystów. 

Z twórcami zgodziła się obecna na gali Anya Taylor-Joy, którą "Gambit królowej" uczynił międzynarodową gwiazdą. 

- Sprawiłaś, że szachy stały się sexy i zainspirowałaś całe pokolenie dziewcząt i młodych kobiet do uświadomienia sobie, że patriarchat nie ma jak się obronić przed naszymi królowymi - wyznał aktorce ze sceny Horberg, dziękując za nagrodę Emmy dla najlepszego serialu limitowanego.

Nie tylko "Gambit królowej". Gdzie jeszcze zobaczymy Anyę Taylor-Joy?

Fani Anyi Taylor-Joy, których nadzieje na 2. sezon "Gambitu królowej" właśnie legły w gruzach, nie powinni jednak przesadnie się tym przejmować. Aktorka postanowiła w pełni wykorzystać swoje pięć minut i przyjąć niemal wszystkie proponowane jej na fali sukcesu role. Gwiazdę Netflixa już niebawem zobaczymy w nowym filmie Edgara Wrighta pt. "Last Night in Soho". Wystąpi także w "The Menu" u boku Ralpha Fiennesa, horrorze "Northman" Roberta Eggersa oraz w prequelu "Mad Maxa", gdzie wcieli się w tytułową Furiosę. 

RadioZET.pl/Deadline