Zamknij
Anya Taylor-Joy
  • 10 Zobacz
fot. Materiały prasowe/Courtesy of Netflix

"Gambit królowej" to jedna z najnowszych produkcji Netflixa. Serial zbiera same dobre recenzje. Kim jest Anya Taylor-Joy, wcielająca się w wybitną szachistkę? Sprawdziliśmy też, w których produkcjach można ją jeszcze zobaczyć.

"Gambit królowej": kim jest Anya Taylor-Joy? Amerykańska aktorka brawurowo odegrała rolę wybitnej szachistki w serialu Netflixa i zachwyciła widzów na całym świecie. Serial zbiera świetne recenzje i króluje w rankingach na platformie. Kim jest Anya Taylor-Joy i w jakich jeszcze produkcjach można ją zobaczyć? Podajemy szczegóły.

Zobacz także: "Gambit królowej" miał powstać lata temu? Heath Ledger chciał być reżyserem 

"Gambit królowej": kim jest Anya Taylor-Joy?

"Gambit królowej" to opowieść o losach sieroty, która w dzieciństwie odkrywa, że jest świetna w grę w szachy. Dziewczyna postanawia zostać mistrzynią i robi wszystko, by zrealizować swoje marzenie, jednocześnie zmaga się z silnym uzależnieniem. W Beth Harmon wcieliła się Anya Taylor-Joy. Kim jest ta aktorka?

Anya Taylor-Joy przyszła na świat w 1996 roku w Miami. W młodym wieku przeprowadziła się z rodzicami do Argentyny, a następnie Wielkiej Brytanii, by powrócić do Stanów Zjednoczonych. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 18 lat. Rozpoznawalność przyniosła jej świetna rola w filmie "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii", następnie wystąpiła w filmie "Split" u boku Jamesa McAvoya

Widzowie mogą ją także kojarzyć z takich produkcji jak "Glass", "Skłodowska" czy "Panny z dobrych domów". W 2020 roku ukazał się film "Emma", gdzie otrzymała główną rolę. Zagrała także w kilku odcinkach popularnego serialu "Peaky Blinders". W ostatnich tygodniach krytycy zachwycają się jej rolą w "Gambicie królowej", czyli serialu Netflixa.

Anya Taylor-Joy jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Jak wygląda na co dzień? Można zobaczyć w naszej galerii.

loader

Zobacz także: "Gambit królowej": serial z Marcinem Dorocińskim najlepszą produkcją Netflixa od lat? 

RadioZET.pl