Zamknij

"Gambit królowej": finał serialu jest najlepiej ocenianym odcinkiem w historii Netflixa

09.02.2021 15:29

"Gambit królowej" to obecnie jedna z najbardziej popularnych produkcji platformy Netflix. Serial z Anyą Taylor-Joy może się również pochwalić uznaniem ze strony publiki - aż dwa odcinki znalazły się w Top 3 seriali Netflixa. Wiemy też, który serialowy epizod uznano za najgorszy. 

"Gambit królowej": finał serialu jest najlepiej ocenianym odcinkiem w historii Netflixa
fot. PHIL BRAY/NETFLIX

"Gambit królowej" to głośny serial Netflixa, który mimo upływu czasu, wciąż nie schodzi z języków. Poza niekwestionowaną popularnością, produkcja cieszy się też wysokimi notami, co ujawniło zestawienie sporządzone przez serwis Tombola. Aż dwa odcinki "Gambitu królowej" znalazły się na podium, a jeden zajął nawet pierwsze miejsce.

"Gambit królowej" - finał serialu najlepiej ocenianym odcinkiem w historii Netflixa

Zestawienie opublikowane przez serwis Tombola opiera się na wynikach uzyskanych przez seriale w serwisie IMDB. Zgodnie z nim tytuł najlepszego odcinka w dziejach Netflixa przypada finałowi "Gambitu królowej", który nosi wdzięczny tytuł "End Game" i zdobył ocenę 9.4 (w skali 1-10). Na drugim miejscu uplasował się finał pierwszego sezonu "Never Have I Ever" z wynikiem 8.9. Podium zamyka - ponownie - "Gambit królowej" ze swoim drugim odcinkiem "Exchanges" i oceną 8.8

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Tombola, na miano najgorszego epizodu w historii platformy Netflix zapracował odcinek specjalny "Króla tygrysów". Widzowie ocenili go na 5.2.

"Gambit królowej" - o czym jest i gdzie oglądać?

"Gambit królowej" opowiada historię Beth Harmon - osieroconej dziewczyny, która marzy o tym, by zostać najlepszą szachistką świata. W roli głównej wystąpiła Anya Taylor-Joy, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Marcin Dorociński, Chloe Pirrie, Thomas Brodie-Sangster i Harry Melling. Wszystkie odcinki "Gambitu królowej" znajdziecie w bibliotece Netflixa.

loader