"Gambit królowej": 5 produkcji o geniuszach dla fanów serialu Netflixa

09.11.2020
Aktualizacja: 18.10.2021 18:26

"Gambit królowej" to jeden z najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat. Wybraliśmy 5 produkcji poświęconych geniuszom, które na pewno przypadną do gustu fanom serialu Netflixa.

Gambit królowej
fot. Phil Bray/Netflix

"Gambit królowej": 5 produkcji dla fanów. Serial "Gambit królowej" z Anyą Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim jest uważany za jeden z najważniejszych i najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat. Produkcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników platformy streamingowej. Wybraliśmy 5 innych tytułów o geniuszach i szachistach w sam raz dla fanów "Gambitu królowej". 

Zobacz także: "Gambit królowej": kim jest Anya Taylor-Joy, która wciela się w główną bohaterkę? 

"Gambit królowej": 5 produkcji o geniuszach dla fanów serialu Netflixa

Serial "Gambit królowej" trafił na Netflixa 23 października 2020 roku i od tego czasu nie schodzi z pierwszych miejsc notowań najpopularniejszych produkcji w bibliotece. Jest to opowieść o losach sieroty. Dziewczyna odkrywa, że ma talent do gry w szachy i postanawia rozwijać się w tym kierunku. Jednocześnie zmaga się z silnym uzależnieniem. Poniżej prezentujemy tytuły poświęcone wybitnym umysłom - władcom, szachistom czy po prostu nietuzinkowym postaciom. 

Oto 5 tytułów dla fanów "Gambitu królowej", które warto zobaczyć.

"Wielka" (2020), HBO GO

"Wielka" to produkcja HBO z Elle Fanning i Nicholasem Houltem. Jest to opowieść o losach Katarzyny Wielkiej, choć niekoniecznie nawiązuje do prawdziwej historii, to ukazuje moment odnalezienia się młodej dziewczyny w typowo męskim środowisku. Oba seriale łączy wątek seksizmu czy lekceważenia kobiet, ale też silna główna bohaterka, która mimo wszystko radzi sobie z przeszkodami.

Zobacz zwiastun serialu "Wielka":

"Pionek" (2014)

W "Pionku" w rolach głównych występują Tobey Maguire i Liev Schreiber. Akcja filmu rozgrywa się w 1972 roku. Amerykański mistrz szachowy Bobby Fischer przygotowuje się do pojedynku z Rosjaninem Borisem Spasskim. 

Zobacz zwiastun filmu "Pionek":

"Geniusz" (2016), Netflix

"Geniusz" to film, w którym można zobaczyć takie gwiazdy jak: Jude Law, Colin Firth i Nicole Kidman. To propozycja dla osób, które lubią oglądać filmy o wielkich umysłach. Co więcej, historia jest oparta na faktach. Max (Colin Firth) jest redaktorem, zajmuje się wyszukiwaniem i wspieraniem pisarzy. Jego zadaniem jest znalezienie wielkich gwiazd literatury. Produkcja jest dostępna na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Geniusz":

"Szach-mat" (2013)

"Szach-mat" to kolejna propozycja dla wielbicieli szachowych potyczek. Jest to opowieść o klubie szachowym dla nastolatków w Waszyngtonie, który założył były przestępca.

Zobacz zwiastun filmu "Szach- mat":

"Ukryta gra" (2019), Netflix

"Ukryta gra" to kolejna produkcja poświęcona rozgrywkom szachowym, do tego z polskim akcentem. W filmie występuje m.in. Robert Więckiewicz. Akcja rozgrywa się na początku lat 60. Tajne służby porywają wybitnego matematyka. Mężczyzna ma wystąpić w pojedynku szachowym  i zmierzyć się z rosyjskim mistrzem w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Zobacz zwiastun filmu "Ukryta gra":

Zobacz także: Seriale podobne do "Lucyfera" Netflixa. 5 produkcji, które warto zobaczyć [LISTA]

loader

RadioZET.pl