Zamknij

"Dom smoka" z nowymi gwiazdami w obsadzie. W prequelu "Gry o tron" pojawi się aż 17 smoków

27.09.2021 14:39

"Dom smoka", czyli prequel "Gry o tron", znów o sobie przypomina. Do obsady nadchodzącego serialu HBO dołączyło siedmiu aktorów, w tym gwiazdor "Wikingów" i... "Gry o tron". Poznaliśmy też dokładną liczbę smoków, które zobaczymy na ekranie. Ta robi wrażenie.

"Dom smoka" z nowymi gwiazdami w obsadzie. W prequelu "Gry o tron" pojawi się aż 17 smoków
fot. materiały prasowe HBO

Nowe wieści z Siedmiu Królestw - szeregi obsady "Domu smoka" (ang. "House of the Dragon") zasiliło siedmiu kolejnych aktorów, a George R.R. Martin zapewnił, że serial będzie super i zobaczymy w nim aż siedemnaście smoków. W kogo wcielą się nowi gwiazdorzy prequela "Gry o tron" i co wiemy o rzeczonych smokach Targaryenów?

"Dom smoka": nowe gwiazdy w obsadzie

"Dom smoka" przybliży nam kulisy najczarniejszej godziny panowania dynastii Targaryenów. W 129 roku od Podboju Aegona Zdobywcy wybuchła wojna domowa zwana później Tańcem Smoków (dla porównania akcja "Gry o tron" rozpoczyna się w 298 roku o.P, czyli mówimy tutaj o wydarzeniach sprzed 169 lat). To właśnie ten konflikt uznawany jest za początek upadku smoczego rodu, bowiem wyginęły wówczas tytułowe stworzenia. Pierwszy sezon serialu HBO skupi się jednak na wydarzeniach, które doprowadziły do rzeczonej wojny. Głównym bohaterem będzie król Viserys I Targaryen, który wbrew obowiązującemu prawu mianował swą córkę Rhaenyrę następczynią tronu. Po jego śmierci doszło zatem do walki o władzę między księżniczką, a wdową po królu - Alicent Hightower, która na króla Westeros koronowała swego syna Aegona. 

Oprócz Targaryenów, Hightowerów i Velaryonów ujrzymy też wiele innych lepiej, lub gorzej znanych rodów Westeros. Zgodnie z najnowszymi ogłoszeniami obsadowymi w "Domu smoka" poznamy między innymi przodków Lannisterów oraz Westerlingów (z tego rodu wywodziła się książkowa żona Robba Starka). Wśród nowych nabytków obsadowych znaleźli się:

  • David Horovitch ("Zakonnica") jako Wielki Maester Mellos - głos rozsądku i zaufany doradca króla Viserysa;
  • Matthew Needham ("Czarnobyl") jako Larys Strong - młodszy syn Starszego nad prawami Lyonela Stronga, którego ojciec sprowadził na królewski dwór;
  • Bill Paterson ("Fleabag") jako lord Lyman Beesbury - lord Honeyholt i Starszy nad monetą w Małej radzie króla Viserysa;
  • Jefferson Hall ("Wikingowie", "Gra o tron") w podwójnej roli jako lord Jason Lannister - lord Casterly Rock, oraz Tyland Lannister - jego brat bliźniak, a przy tym przebiegły i wyrachowany polityk;
  • Gavin Spokes ("Kurier") jako lord Lyonel Strong - Starszy nad monetą i lord Harrenhal;
  • Ryan Corr ("Przełęcz ocalonych") jako ser Harwin "Breakbones" Strong - najstarszy syn Starszego nad prawami Lyonela Stronga i spadkobierca Harrenhal, uznawany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach;
  • Graham McTavish ("Wiedźmin", trylogia "Hobbit") jako ser Harrold Westerling - wzór rycerskości i honoru, służący w Gwardii Królewskiej od czasów króla Jaehaerysa I.

Przypominamy, że w rolach głównych wystąpią Paddy Considine ("Peaky Blinders") jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith ("The Crown") jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke ("Bates Motel") jako Alicent Hightower, Rhys Ifans ("Harry Potter") jako Otto Hightower oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

"Dom smoka": w prequelu "Gry o tron" zobaczymy dużo smoków

"Dom smoka" będzie ekranizacją powieści George'a R.R. Martina zatytułowanej "Ogień i krew", która jest swojego rodzaju kroniką rządów dynastii Targaryenów. Na kartach książki przewija się cała masa tytułowych stworzeń, a aż kilkanaście z nich ujrzymy na ekranie.

Autor literackiego pierwowzoru wystąpił ostatnio w podcaście "The Stuff Dreams Are Made Of", gdzie uchylił rąbka tajemnicy w związku z "House of The Dragon". Martin stwierdził, że serial jest niesamowity i już nie może się doczekać, aż zobaczy go na ekranie. Co więcej, zdradził też, że pojawi się w nim aż siedemnaście smoków, a każdy z nich będzie wyjątkowy.

Zawsze uważałem, że to super historia. Lubię ją i nie mogę się doczekać, aż zobaczę ją na ekranie. No i oczywiście czekam na smoki! Uwielbiam smoki. W "Grze o tron" były trzy, a tutaj mamy ich aż siedemnaście. Każdy z nich będzie miał własną osobowość. Będziecie w stanie z miejsca je rozpocząć, ilekroć je zobaczycie. Nie chodzi tylko o kolory, bo w książkach każdy smok ma swój charakter i fajnie będzie zobaczyć to w serialu. No i do tego jeszcze jeźdźcy. Będzie naprawdę super. 

Jakie smoki ujrzymy na ekranie? Niestety nie przyjdzie nam zobaczyć Baleriona, czyli największego smoka, jakiego kiedykolwiek widziało Westeros. Choć król Viserys swojego czasu dosiadał legendarnej bestii, Czarny Strach skonał na długo przed wydarzeniami z serialu. Poznamy za to Vhagar - smoczycę, która z królową Visenyą Targaryen na grzbiecie brała udział w Podboju Aegona i była drugą - tuż po Balerionie - największą przedstawicielką swojego gatunku. Na ekranie pojawią się też między innymi Meleys (jedna z najszybszych smoczyc w dziejach) i Dreamfyre (smoczyca, która - zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książkach - jest najprawdopodobniej matką Viseriona, Rhaegala i Drogona, czyli smoków Daenerys). 

"Dom smoka": kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "House of the Dragon". Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO w 2022 roku. Za powstanie serialu odpowiadają George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. Twórcy "Gry o tron" nie są powiązani z produkcją. 

loader

RadioZET.pl/HBO/Comicbook.com/Variety.com