Zamknij

Kultowy serial komediowy doczeka się kontynuacji. Kiedy premiera?

05.10.2022 12:12

"Frasier" powróci po latach w kontynuacji od platformy Paramount+. O czym opowiedzą nowe przygody tytułowego bohatera? Kiedy serial zadebiutuje?

Frasier - Christine Baranski, Kelsey Grammer, Piper Laurie - kadr z serialu
fot. NBC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Kultowy serial komediowy z lat 90. doczeka się kontynuacji. Nowa odsłona "Frasiera" trafi na platformę Paramount+. Znamy nowe szczegóły dotyczące produkcji z Kelseyem Grammerem w roli głównej.

"Frasier": powstanie ciąg dalszy kultowego serialu komediowego

Moda na lata 90. wciąż trwa, a producenci bazują na nostalgii widzów. Z tego powodu niebawem zobaczymy dalsze losy doktora Frasiera Crane'a - głównego bohatera słynnego sitcomu, który był emitowany przez stację NBC od 1993 do 2004 roku. Co nowego pojawiło się w sprawie kontynuacji tytułu?

Pierwsze informacje na tematy ciągu dalszego sitcomu ogłoszono na początku 2021 roku, a Grammer wyrażał chęć powrotu do roli kilka lat wcześniej. Od tego momentu trochę czasu upłynęło i niektórzy fani "Frasiera" mogli wyjść z założenia, że nowe odcinki finalnie nie doczekają się premiery. Jak podaje Deadline, potwierdzono, że produkcja dojdzie w końcu do skutku.

Grammer nie tylko powróci do głównej roli, ale będzie również jednym z producentów wykonawczych serialu. Głównym wątkiem nowej produkcji stanie się przeprowadzka protagonisty do zupełnie nowego miasta. Platforma Paramount+ oficjalnie potwierdziła, że tytuł dołączy do jej bazy i prawdopodobnie będzie serialem liczącym 10 odcinków. Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących fabuły i obsady. Wiadomo jedynie, że Crane w nowym otoczeniu będzie wchodził w zabawne interakcje z nowymi bohaterami. Dobrze znane twarze też mają powrócić, ale będą to raczej występy gościnne. 

Oryginalny serial był spin-offem innego popularnego sitcomu - "Zdrówko". To właśnie w nim Grammer zadebiutował jako psychiatra pracujący w Bostonie. We własnej produkcji protagonista wrócił do rodzinnego Seattle, by kontynuować swoje solowe przygody wśród nowych postaci. Bohaterowie znani ze "Zdrówka" oczywiście się pojawiali, ale jedynie gościnnie. Wygląda więc na to, że historia zatacza koło.

"Frasier": kiedy premiera kontynuacji kultowego serialu?

Scenarzystami nowej produkcji zostali Chris Harris ("Jak poznałem waszą matkę") oraz Joe Cristalli ("Scenki z życia"), którzy są również producentami wykonawczymi nowego "Frasiera", wraz z Tomem Russo i Jordanem McMahonem. Za tytuł odpowie CBS Studios we współpracy z Grammnet NH Productions. Scenariusz 1. sezonu jest już gotowy. Obecnie trwają oczekiwania na wejście na plan. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy "Frasier" trafi na niedostępną w Polsce platformę Paramount+. Fani tytułowego bohatera muszą zapewne poczekać na premierę co najmniej kilkanaście miesięcy.

loader

RadioZET.pl/Deadline