Zamknij

„Frasier” – kultowy sitcom powraca. Fani wniebowzięci

25.02.2021 10:29

„Frasier” to słynny amerykański sitcom skupiający się na postaci psychiatry Frasiera Crane’a, który rozpoczął karierę radiową. Po piętnastu latach produkcja wróci na mały ekran. Co już wiemy o nowych odcinkach?

Frasier - kadr z serialu
fot. United Archives/East News

„Frasier” to amerykański sitcom emitowany w latach 1993-2004 na stacji NBC. Serial skupiał się na postaci dr. Frasiera Crane’a, psychiatry, który odszedł z zawodu i skupił się na pracy w rozgłośni radiowej. Wartym wynotowania jest fakt, że postać Frasiera pojawiała się także w serialach „Zdrówko” („Cheers”) oraz „Skrzydła” („Wings”), co sprawiło, że Frasier Crane jest bohaterem, który pobił rekord w byciu postacią najdłużej utrzymującą się w świecie telewizji.

Sam serial cieszył się zaś ogromną popularnością, zarówno wśród widzów, jak i krytyków, przez lata zgarniając aż 37 nagród Emmy.

Teraz firma ViacomCBS ogłosiła, że powstaną nowe odcinki „Frasiera”. Nowa odsłona serialu ma zadebiutować na niedawno ogłoszonej platformie streamingowej Paramount+. Równocześnie włodarze firmy podkreślają, że w ofercie serwisu znajdą się także klasyczne odcinki serialu, jak również wszystkie odcinki „Zdrówka”. 

Zobacz także

„Frasier” powraca. Co już wiemy o nowych odcinkach?

Nowa seria zostanie stworzona pod okiem scenarzystów Chrisa Harrisa („Jak poznałem waszą matkę” oraz Joego Cristalliego („Life in Pieces”). Na ekran powróci także Kelsey Grammar, który wcielał się w charakterystyczną postać głównego bohatera. W chwili obecnej nie potwierdzono żadnych innych członków obsady, ale wedle informacji zebranych przez amerykański magazyn Deadline, aktor Hyde Pierce, który grał w serialu rolę Nilesa, brata głównego bohatera, dostał już ofertę powrotu na plan

„Po spędzeniu ponad dwudziestu lat mojego życia twórczego na planach filmowych studia Paramount, produkując seriale i występując w nich, chciałem pogratulować serwisowi Paramount+ wejścia do świata streamingu. Równocześnie z wielką radością oczekuję następnego rodziału w podróży doktora Frasiera Crane’a” – zdradził Grammer w rozmowie z magazynem Deadline.

„Frasier” powraca. Kiedy premiera?

W chwili obecnej nieznana jest dokładna data premiery serialu. Informatorzy Deadline podkreślają, że Kelsey Grammar pracuje obecnie na planie niezatytułowanego jeszcze serialu ABC od ekipy „Współczesnej rodziny”, więc nowe odcinki „Frasiera” nie pojawią się raczej wcześniej niż w 2022 roku.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Paramount+ – kiedy start platformy?

Sama platforma streamingowa Paramount+ ma zaś wystartować już 4 marca na terenie Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. W Kanadzie platforma wystartuje tego samego dnia, łącząc się z serwisem CBS All Access. Wiadomo także, że kraje nordyckie otrzymają dostęp do platformy 25 marca, a Australia dopiero w połowie roku. W chwili obecnej nieznane są plany dystrybucji serwisu w pozostałych rejonach świata. 

Czytaj także: "Loki": premiera serialu opóźniona. Kiedy zobaczymy nowy serial Marvela?