Zamknij
Netflix miesiąc dumy sex education
  • Orange is the new black
  • Grace i Frankie
  • Pose
  • 15 Zobacz
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix jak co roku celebruje Miesiąc Dumy, przypominając najlepsze produkcje o tematyce LGBTQIA+. Z obszernej listy tytułów wybraliśmy 15 różnorodnych produkcji, które - zdaniem redakcji - najlepiej oddają różnorodność otaczającego nas świata.

Netflix w czerwcu 2021 dowodzi, że nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQIA+. Z okazji Miesiąca Dumy serwis przygotował listę swoich sztandarowych, tęczowych produkcji, wzruszające wideo przypominające najważniejsze z nich, a także serię "scen, z których jesteśmy PRIDE".

Filmy i seriale LGBTQIA+ na Netflix: TOP 15 oryginalnych produkcji serwisu

Netflix od lat stara się, by jego produkcje oryginalne były odzwierciedleniem naszej rzeczywistości we wszystkich jej barwach. W bibliotece serwisu znajdziemy historie ukazujące różne punkty widzenia, poglądy, emocje i problemy, które dotyczą bohaterów reprezentujących różne kręgi społeczne i kulturowe, różne płcie i grupy wiekowe. Wybraliśmy 15 tytułów z długiej listy oryginalnych produkcji Netflixa, w których tematyka LGBTQIA+ stoi na pierwszym planie. Ich przegląd znajdziecie w galerii powyżej.

Miesiąc Dumy na Netflix: Seria specjalnych klipów [WIDEO]

Lista tytułów to oczywiście nie wszystko, co Netflix przygotował na Miesiąc Dumy. Serwis zaprezentował także inspirujące wideo, które zostało opatrzone opisem: Nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQIA+. Poza tym - nie chcemy. 

Poza powyższym klipem, Netflix przygotował także serię cytatów wideo ze swoich słynnych filmów i seriali, w których postacie reprezentujące środowisko LGBTQIA+ dzielą się swoimi przemyśleniami i emocjami. Dotychczas mogliśmy już przypomnieć sobie świetne sceny z "Sex Education" i "Stranger Things". Kolejne serwis będzie udostępniał w nadchodzących tygodniach czerwca 2021. 

Zaprezentowane tytuły to oczywiście kropla w morzu filmów i seriali o tematyce LGBTQIA+ dostępnych na Netflix. Poza oryginalnymi produkcjami serwisu, aktualnie w jego bibliotece znajdziemy takie hity jak "Tamte dni, tamte noce", "Rocketman", "Tajemnica Brokeback Mountain", "Dziewczyna z portetu", "Glee" czy "Współczesna rodzina".

RadioZET.pl/Netflix