Zamknij

Kim jest Angus Cloud z "Euforii"? Nie był aktorem, twórcy serialu odkryli go na ulicy

24.02.2022 14:26

"Euforia" to popularny serial HBO, który jest szeroko komentowany w internecie. W produkcji pojawia się bohater Fez - diler, który zyskał sympatię widzów. Kim jest Angus Cloud, wcielający się w tę postać?

Angus Cloud
fot. Materiały prasowe HBO Polska

"Euforia": kim jest Angus Cloud? Nie był aktorem, twórcy serialu znaleźli go na ulicy. Z marszu stał się ulubieńcem widzów. Fez, jego bohater, jest dilerem, który przechodzi przemianę. Jaka jest historia Clouda, który wcale nie zamierzał pojawiać się popularnych produkcjach?

Zobacz także"Euforia", sezon 3: czy będzie trzeci sezon serialu na HBO GO? [DATA]

"Euforia": kim jest Angus Cloud? Nie był aktorem, twórcy serialu znaleźli go na ulicy

"Euforia" to szeroko komentowany serial - przez jednych uwielbiany, przez drugich krytykowany za gloryfikację uzależnień. Postać, obok której trudno być obojętnym, to Fezco. W bohatera wciela się 23-letni Angus Cloud. Fez jest spokojny, mówi co myśli i trzyma się z boku.

Sam Cloud nie zmierzał wchodzić do serialowego świata. Zresztą, podobnie jak jego bohater, trzyma się na uboczu. Nie dzieli się swoim życiem prywatnym i niewiele o nim wiadomo. Conor Angus Cloud Hickey (bo takie jest jego prawdziwe nazwisko) urodził się 10 lipca 1998 roku w Oakland w stanie Kalifornia. Młody aktor ma irlandzkie korzenie i w to w Europie mieszka duża część jego rodziny.

Cloud, zanim trafił na plan "Euforii", studiował scenografię w rodzinnej miejscowości. Co ciekawe, Oakland School of Arts skończyła jego koleżanka z planu, Zendaya. 23-letni aktor nie zabiegał o rolę, nie słyszał nawet o castingach. Twórcy "Euforii" zauważyli go w Nowym Jorku i zaproponowali rolę nastoletniego dilera. Angus bez wahania przyjął propozycję. Nie wyklucza, że to właśnie aktorstwo jest jednak drogą, którą zamierza podążać.

Bohater Clouda spotkał się z tak dużą sympatią widzów, że w drugim sezonie "Euforii" otrzymał jeszcze bardziej rozbudowany wątek. W życiu prywatnym aktor był łączony z Maude Apatow, czyli serialową Lexi. Para jednak zaprzeczyła, że łączą ją inne relacje niż przyjaźń.

"Euforia": gdzie i kiedy oglądać serial?

Serial "Euforia" jest dostępny do obejrzenia na platformie HBO GO. Obecnie, co poniedziałek, są emitowane nowe odcinki z drugiego sezonu serialu.

loader

Zobacz także: „Euforia“: w jakich produkcjach obejrzysz gwiazdy serialu? [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET