Zamknij

„Euforia” z nowymi odcinkami. Zendaya wróci na ekrany telewizorów szybciej niż zapowiadano

20.10.2020 10:08

„Euforia” Sama Levinsona to serial młodzieżowy stacji HBO, nagrodzony w tym roku trzema nagrodami Emmy. Produkcja zaskarbiła przychylność widzów i krytyków, zachwyconych niecodzienną formułą serialu. Prace na planie 2. sezonu przerwał koronawirus, ale teraz okazuje się, że serial wróci z dwoma odcinkami specjalnymi, które udało się nagrać przed przerwą. Co już wiemy o szybszym powrocie Zendayi i spółki?

„Euforia” z nowymi odcinkami. Zendaya wróci na ekrany telewizorów szybciej niż zapowiadano
fot. materiały prasowe HBO

Euforia” to serial powstały w głowie amerykańskiego scenarzysty i reżysera Sama Levinsona („Assassination Nation”), który bazował na własnych doświadczeniach z okresu młodości. Jego serial to znakomita zabawa formą, wyraziści bohaterowie oraz formuła, która dosłownie wciąga i oddziałuje na wszystkie zmysły widza. Serial już krótko po debiucie w czerwcu 2019 roku okazał się ogromnym sukcesem, trafiając też na listy najlepszych produkcji roku wielu magazynów i portali branżowych.

Stacja HBO zachęcona sukcesem produkcji, ochoczo zamówiła 2. sezon. Prace na planie nowych odcinków rozpoczęły się w marcu, ale zostały przerwane przez pandemię koronawirusa. Teraz okazuje się jednak, że twórcom udało się nagrać część materiału. Teraz wypuszczą go w formie dwóch odcinków specjalnych, jeszcze w tym roku, robiąc tym samym wyjątkowy prezent świąteczny dla fanów.

Zobacz także

„Euforia” – Zendaya potwierdza dwa odcinki specjalne

Zendaya, centralna gwiazda serialu, za pomocą swojego konta na Instagramie potwierdziła właśnie powstanie dwóch nowych odcinków specjalnych, które mają umilić widzom czas w oczekiwaniu na nowy sezon.

Zendaya użyła sformułowania "odcinki specjalne", które każe przypuszczać, że będą one w nieco innej, zaskakującej formie od "zwykłych" odcinków serialu. 

I rzeczywiście. Jak podaje portal The Hollywood Reporter, są to dwa dodatkowe odcinki, zamówione przez HBO, aby umilić czas widzom w oczekiwaniu na 2. sezon i zostały nakręcone zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi.

Pierwszy odcinek ma mieć tytuł "Trouble Don't Last Always" (co można przetłumaczyć, jako: "Problemy  nie zawsze trwają") i ma opowiedzieć, co wydarzyło się po feralnym finale 1. sezonu. Wedle słów dziennikarzy amerykańskiego serwisu, odcinek ma skupić się na tym, jak Rue (Zendaya) świętuje Boże Narodzenie. W odcinku ma pojawić się także Colman Domingo, czyli ekranowy Ali, mężczyzna po odwyku, który staje się kimś w rodzaju sponsora i przyjaciela dla Rue. Odcinek został napisany i wyreżyserowany przez Sama Levinsona.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w trakcie przymusowej przerwy od zdjęć na planie serialu HBO, Zendaya zwróciła się do Levinsona  z prośbą, by ten przygotował mały projekt filmowy, którym mogliby zając się wspólnie podczas zawieszenia prac. Tak powstał film „Malcolm & Marie”, który kilka tygodni temu stał się przyczynkiem małej wojny serwisów VOD, które biły się o jego dystrybucję. Zwycięzcą została platforma streamingowa Netflix. To produkcja, którego akcja rozgrywa się w jednym domu, między dwójką bohaterów, w których wcielają się Zendaya i John David Washington, aktor najlepiej znany z filmów „Tenet” i „Czarne Bractwo. BlacKkKlansman”.

loader

„Euforia” – 2 sezon – kiedy premiera?

W tym momencie nie wiadomo kiedy dokładnie 2. sezon miałby trafić na antenę, poza tym, że najpewniej w którymś momencie 2021 roku.

Z wpisu Zendayi wiemy natomiast, że pierwszy z dwóch odcinków specjalnych pojawi się na antenie HBO już 6 grudnia.

Czytaj także: „Tacy właśnie jesteśmy“ – 7 produkcji w stylu nowego serialu HBO