Zamknij

"Erynie": czy serial Netflixa i TVP powstanie? Pojawiają się nowe głosy

24.05.2022 13:34

Telewizja Polska zapowiedziała w 2019 roku współpracę z platformą Netflix. Obie marki miały wspólnymi siłami nakręcić serial "Erynie", którego główną gwiazdą został Marcin Dorociński. Na jakim etapie są prace?

Marcin Dorociński
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

"Erynie": czy serial Netflixa i TVP powstanie? Pojawiają się nowe głosy, które mówią, że projekt nie został zawieszony. Jednak jak zwraca uwagę portal wirtualnemedia.pl - serial nadal nie ma wyznaczonej daty premiery, chociaż dwa lata temu zapowiadano, że prace na planie są na zaawansowanym etapie.

Zobacz także: "Prawnik z lincolna", sezon 2: czy będzie drugi sezon serialu na Netflixie?

"Erynie": czy serial Netflixa i TVP powstanie? Pojawiają się nowe głosy

"Erynie" to zapowiadany wspólny serial Telewizji Polskiej i Netflixa. Fabuła serialu ma być oparta na książce Marka Krajewskiego. Akcja rozgrywa się pod koniec lat 30. XX wieku we Lwowie. Jest to opowieść o śledztwie Edwarda Popielskiego, który próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa młodego chłopca i zniknięcia kilku innych dzieci. Główną rolę powierzono Marcinowi Dorocińskiemu.

Jak przypominają wirtualnemedia.pl - serial miał trafić najpierw na platformy Netflix i TVP VOD, a następnie być emitowany na antenie Telewizji Polskiej. Co więcej, wirtualnemedia.pl zaznaczają, iż otrzymały odpowiedź, że serial na pewno zostanie zrealizowany, ale szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

"Erynie": to kiedy premiera?

Serial "Erynie" nadal nie ma wyznaczonej daty premiery. Wiadomo natomiast, że produkcja będzie się składała z dwunastu epizodów.

Zobacz także: TOP seriali na Netflixie. Pierwsze miejsce nie zmieniło się od tygodni [TOP 10]

loader

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl