Zamknij

Erynie: TVP i Netflix wspólnie wyprodukują serial. W roli głównej Marcin Dorociński

Roksana Orlicka
08.04.2020 15:01

Netflix podjął współpracę z Telewizją Polską, czego efektem będzie serial "Erynie". Wiadomo już, że główną rolę zagra Marcin Dorociński. O czym będzie opowiadała produkcja i gdzie będzie można ją obejrzeć?

Marcin Drociński w serialu Erynie TVP i Netflixa
fot. East News/Michał Woźniak

Erynie: TVP i Netflix wspólnie wyprodukują serial. Plotki dotyczące współpracy Telewizji Polskiej z Netflixem pojawiły się już w zeszłym roku. Jak podaje portal naekranie.pl, okazały się prawdą. Wiadomo już, że platforma streamingowa Netflix i Telewizja Polska stworzą wspólny serial. Główną rolę ma zagrać Marcin Dorociński.

Zobacz także: Killing Eve: polski wątek pojawi się w 3. sezonie serialu HBO

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Erynie: Wspólny serial TVP i Netflixa z Marcinem Dorocińskim

Wspólny serial TVP i Netflixa będzie nosił tytuł "Erynie". To historia oparta na podstawie powieści kryminalnej Marka Krajewskiego z 2010 roku. O czym opowiada? Serial przeniesie widzów w lata 30. XX wieku. We Lwowie dochodzi do rytualnego zabójstwa chłopca. Powszechnie uważa się, że to sprawka mieszkających w mieście Żydów. Wśród mieszkańców narasta panika. Sytuacje ma opanować stóż prawa - Edward Popielski. Jednak on nie ma ochoty na poprowadzenie medialnej sprawy zabójstwa chłopca.

Serwis naekranie.pl podaje, że w głównej roli zobaczymy Marcina Dorocińskiego. Wiadomo też, że reżyserem serialu będzie Borys Lankosz. Za scenariusz będą odpowiedzialni Władysław Pasikowski, Igor Brejdygant, Magdalena Lankosz oraz Borys Lankosz

Na razie data premiery serialu nie jest znana. Wiadomo, że "Erynie" trafi na Netflixa, a następnie będzie wyświetlany w Telewizji Polskiej.

Zobacz także: Dom z papieru: 10 ciekawostek, które musisz znać. Co warto wiedzieć o serialu?

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/Naekranie.pl/RO